Nasze projekty

Rak. Możesz pomóc nie wychodząc z domu

W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt fundacji i stowarzyszeń wspierających osobe chore na różnego rodzaju nowotwory. Wszystkie organizacje można wesprzeć bez wychodzenia z domu.

Reklama

Rak’n’roll

Jak sami o sobie piszą – zmieniają przede wszyskim schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Ich zadaniem jest nie tylko „wyrollować” raka, ale – co ważniejsze – podnieść jakość życia osób chorych. Działanie poza schematami widać po zróżnicowanych projektach, jakie prowadzi fundacja.

Tę fundację można wesprzeć biegając, kupując fanty lub zdjęcia, ale również… wysyłając włosy. Wykorzystuje się je na peruki dla kobiet będących w czasie chemioterapii. Jedną z idei fundacji jest bowiem walka nie tylko z chorobą, ale również z poczuciem kobiecości u chorych. Twórcy akcji podkreślają znaczenie poczucia własnej wartości w walce z rakiem. Fundacja zaangażowała w realizację akcji „Daj włos” ponad sto salonów fryzjerskich w całej Polsce, ale włosy można obciąć również samemu – na stronie można znaleźć dokładną ku temu instrukcję, oświadczenie oraz adres, na który wysyła się paczkę.

Reklama
Reklama

Strona fundacji Rak’n’roll

Daj włos!

Reklama
Reklama

Przekaż 1% podatku lub darowiznęDKMS – Fundacja Dawców Komórek Macierzystych Szpiku

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych. Znalezienie zgodnego dawcy jest trudne, więc szanse są tym większe, im więcej osób zarejestruje się w bazie.

Reklama

Wpisanie się do bazy dawców szpiku jest bardzo proste. Na stronie można zamówić pakiet rejestracyjny – zostanie on przysłany pocztą i tą drogą można go przekazać do Fundacji DKMS. Proces przetwarzania informacji i rejestracji dawcy trwać może nawet kilka tygodni. Do tej pory DKMS zarejestrował w Polsce już ponad milion dawców.

Strona Fundacji DKMS

Zostań dawcą szpiku

Przekaż 1% podatku lub darowiznęAlivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych

Fundacja Alivia mówi wprost – pieniądze są amunicją, która pomaga walczyć chorym na nowotwór. Takie przesłanie niesie za sobą kampania „Wojna z rakiem”, którą fundacja prowadziła w zeszłym roku. Ich spot reklamowy ma ponad pół miliona wyświetleń.

Alivia pomaga w szczególności osobom młodym, chorym na każdy typ nowotworu złośliwego. Pomaga uzbierać środki finansowe na nierefundowane leczenie, ułatwia dostęp do wiedzy i informacji przydatnych dla pacjentów onkologicznych. Na stronie onkomapa.pl fundacja prowadzi również przewodnik po ośrodkach onkologicznych, gromadząc w nim informacje o placówkach pomocowych w całej Polsce. Jednym z dzieł Alivy jest również portal Kalejdoskop.pl, na którym można sprawdzić, gdzie najkrócej czeka się na badania w ramach NFZ.

Alivia to również jedna z fundacji, która proponuje szeroką gamę pomocy. Można ich wesprzeć nie tylko darowiznami czy odliczeniem 1% podatku, ale również przekazując pieniądze zebrane na ślubie lub poprzez wpis na prowadzonym przez siebie blogu.

Strona Fundacji Alivia

Zobacz spot „Wojna z rakiem”

Przekaż 1% podatku lub darowiznęInne fundacje i stowarzyszenia

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Fundacja „Pomóż Im” na rzecz dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”

Fundacja Dobrze Że Jesteś

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Fundacja Przeciwko Leukemii

Fundacja RAK OFF

Fundacja Spełnionych Marzeń

Fundacja Urszuli Jaworskiej – Bank Dawców Szpiku

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” – Ośrodek Pomocy Osobom z Chorobami Krwi i Nowotworami

Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja

Fundacja Wyspy szczęśliwe

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową

Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA

Stowarzyszenie UNICORN

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę