Nasze projekty

Książki z drogą w tytule

Jeśli lubisz czytać w drodze, to możesz też polubić książki o drodze. Nie tylko na czas wakacyjnych dróg możesz wybrać jedną z 7 książek z drogą w tytule.

Reklama

Tomek Michniewicz – „Samsara. Na drogach, których nie ma”

Świat można oglądać przez przyciemnione szyby limuzyny albo z dachu rozklekotanego autobusu. Tomek Michniewicz woli to drugie – pakuje plecak, kupuje bilet i rusza w nieznane, by przeżyć niesamowitą przygodę! Nudne historie, drętwy język, słabe zdjęcia i kiepskie wydanie – tego w tej książce na pewno nie znajdziesz. Drogi, których nie ma, prowadzą do miejsc, o jakich nie śniłeś.

Michniewicz przedziera się przez dżunglę, łapie jadowite węże, tropi przemytników dzieł sztuki i… świętych mężów, którzy potrafią cofnąć czas. „Samsara. Na drogach, których nie ma” to nie tylko opowieść z rozbrajającym humorem, ale i poradnik, jak w taką wyprawę wyruszyć samemu.

Reklama
Reklama

>>> Kup teraz w promocyjnej cenie <<<


 

Richard Paul Evans – „Na rozstaju dróg”

„Na rozstaju dróg” to druga część „Dzienników pisanych w drodze” autorstwa Richarda Paula Evansa.

Reklama
Reklama

Po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent. Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia. Nie wiedział, co go spotka w drodze, był skupiony na sobie. Podczas wędrówki okazało się, że to on może pomóc innym i dzięki temu zapomnieć o własnej stracie i smutku. Zrozumiał to dzięki kilku wspaniałym kobietom, z którymi zetknął go los. „Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa” – pisze bohater książki.

Zapraszamy do opowieści o przeciwieństwach – o życiu i śmierci, nadziei i rozpaczy, bólu i ozdrowieniu, oraz o wąskich obszarach pomiędzy tymi skrajnościami, na których przebywa większość z nas.

>>> Kup teraz w promocyjnej cenie <<<

Reklama

 

Bogna Ziembicka – „Droga do Różan”

Zosia Borucka mieszka z ojcem i swoją dawną nianią Zuzanną w dworku w Różanach. Na co dzień opiekuje się kwiatowym ogrodem i marzy o założeniu rodziny z ukochanym Krzysztofem. Nieszczęśliwie jednak rodzina Boruckich traci ukochane Różany i Zosia musi zacząć nowe życie, w Krakowie. Czy zazna jeszcze radości i szczęścia? Z kim spełni swoje marzenia o miłości?

To romantyczna opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinie. O tym, że kobiety chcą kochać i być kochane. O przyjemności, jaką czerpać można z drobnych rzeczy: zapachu świeżego chleba, smaku konfitury z czereśni. O okrywaniu szczęścia i radości życia.

>>> Kup teraz w promocyjnej cenie <<<


 

Karen McQuestion – „Droga do domu”

Gdy zmarł partner Marnie, utraciła ona możliwość spotykania się z jego synem, którego wychowywała jak własne dziecko. Nie wierzy, że może ją spotkać w życiu jeszcze coś dobrego. Wtedy Jazzy, urocza i tryskająca energią dziewczyna, przekonuje Marnie oraz dwie inne kobiety, aby wyruszyły razem w podróż.

Różni ich wiek, problemy, życiowe doświadczenie, a jednak potrafią nawiązać nić porozumienia i przeżyć zaskakująco ciekawą podróż do Las Vegas.  Jeszcze nie zdają sobie sprawy, jak bardzo potrzebują swojego wzajemnego ciepła i towarzystwa, które pomogą im uleczyć niezagojone rany. Dzięki podróży Marnie będzie mogła spotkać się ze swoim synem.

>>> Kup teraz w promocyjnej cenie <<<


 

Eric Lomax – „Droga do zapomnienia”

To jedna z tych historii, które pozwalają lepiej zrozumieć XX wiek. Eric Lomax wiele lat po zakończeniu wojny spędził w samotności. Wycofany, zamknięty w sobie, skrywał bolesną tajemnicę.

 

Wspomnienie II wojny światowej, podczas której nie dawało mu spokoju, odbierało szansę na szczęście. Poznawszy kobietę swojego życia, zdaje sobie sprawę, że jeszcze raz musi zawalczyć o siebie, zmierzyć się z koszmarem z przeszłości. Po wielu latach Eric odnajduje jednego ze swoich oprawców.

 

„Droga do zapomnienia” to pełna dramatyzmu, poruszająca, opowieść o próbie wyzwolenia się spod wpływu tragicznych wspomnień.

 

>>> Kup teraz w promocyjnej cenie <<<


 

Cheryl Strayed – „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie”

Życie Cheryl nie było pasmem sukcesów. Najpierw posypało się jej małżeństwo, potem była seria miłosnych wpadek, a na końcu utrata najbliższej osoby. Zła i rozżalona, rozpaczliwie szukała dla siebie nowej drogi życiowej, jakiegoś wyjścia z sytuacji. Impulsem do zmian okazała się podróż szlakiem wiodącym wzdłuż Ameryki Północnej. Podróż w głąb siebie.

Nie wszystko szło tak, jak Cheryl sobie wyobrażała. Zamiast rozgwieżdżonego nieba przeprawa w jednym bucie i ciężki plecak z piłą. Ale było warto, Cheryl wygrała i wróciła z podróży jako dojrzała kobieta. Pewna siebie, silna, gotowa walczyć o siebie i o swoje życie. Pokazała sobie i innym, że drogę warto wybrać sobie samemu.

>>> Kup teraz w promocyjnej cenie <<<


 

Tomek Michniewicz – „Swoją drogą”

Gdybyś mógł wybrać się w dowolne miejsce na świecie pod warunkiem, że musisz zdecydować się od razu – gdzie byś się znalazł? Taką propozycję otrzymali bohaterowie książki „Swoją drogą”.

Ucieczka z korporacji do afrykańskiej dżungli, walka z samym sobą wśród muzułmanów, realizacja wymarzonych przez lata podróży – tak zmieniło się życie trójki osób na drugi koniec świata. Zmusiło ich to do konfrontacji z własnymi lękami, złudzeniami i zmarnowanymi szansami.

>>> Kup teraz w promocyjnej cenie <<<

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite