Nasze projekty
Reklama

5 tytułów na Netflixie z wiarą w tle

Co warto obejrzeć na Netflixie? Oto kilka propozycji produkcji z wiarą w tle, które możecie odnaleźć na tej platformie. Oczywiście nie są to tytuły mające pogłębić naszą wiarę, ale warto do nich zajrzeć.

Kadr z serialu
Kadr z serialu
A.D. Kingdom and Empire

 

Osią tej produkcji są wydarzenia opisane w biblijnych Dziejach Apostolskich. Śledzimy więc losy Piotra, Jana oraz pozostałych apostołów towarzysząc im w zesłaniu Ducha Świętego.

W fabułę serialu jest też wpleciona sytuacja polityczno- społeczna. Mamy więc do czynienia z ciężką ręką Piłata, dążeniem do zemsty Kajfasza (Najwyższego Kapłana) oraz zagubieniem Heroda Antypasa, judejskiego króla. Ta trójca wypowiedziała wojnę chrześcijanom prowadzonym przez Piotra.

Reklama

Jednym z głównych wątków produkcji są dzieje Szawła, faryzeusza, który pałał taką żądzą zemsty w stosunku do Piotra, że aż został Jezusowym uczniem. Nie jest to pełne odwzorowanie wydarzeń opisanych na kartach Dziejów Apostolskich, dlatego zalecam, aby oglądać kolejne odcinki z Pismem Świętym w ręku, by móc porównywać wizję reżysera ze Słowem natchnionym.


Kadr z serialu
Greenleaf

 

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie amerykańskich pastorów? Czy ich życie jest usłane różami albo wręcz przeciwnie? Dzięki podglądaniu tytułowej rodziny Greenleafów, zobaczysz, jak działają wielkie kościoły protestanckie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Po prawie dwudziestu latach córka znanego pastora, Grace, wraca do swojego domu rodzinnego, aby poznać tajemnicę śmierci swojej bliźniaczej siostry, Faith. Niestety droga do rozwiązania tej zagadki wiedzie przez szereg intryg, niedomówień oraz jedną wielką tajemnicę pastorskiej rodziny. Możemy też podejrzeć, jak megakościoły protestanckie wywierają wpływ na wiernych, a ich działanie balansuje na granicy służby Bogu i mamonie.

Jeśli poszukujecie serialu, który ma interesującą fabułę, jest pełen zwrotów akcji, to z czystym sumieniem mogę polecić tę produkcję. Tylko uważajcie, bo serial bardzo wciąga, a w trzecim sezonie problemy Greenleafów nabierają na sile.


Kadr z serialu
Knightfall

 

Reklama

Akra. Rok 1291. Upada ostatni przyczółek chrześcijaństwa na Ziemi Świętej. Właśnie wtedy ginie najważniejsza relikwia chrześcijan tzw. Święty Graal, naczynie, w którym podczas ostatniej wieczerzy Jezus przemienił wino w swoją Krew.

Na poszukiwania Graala wyrusza główny bohater Landry. Jest on członkiem zakonu templariuszy, który podlegał bezpośrednio papieżowi. On sam jest człowiekiem godnym zaufania, honorowym, bez skazy, służącym dobru wraz ze swoimi braćmi.

Serial ten należy do gatunku historical fiction, więc nie możemy uznawać wydarzeń w nim przedstawionych za prawdę historyczną. Jest to jednak dobrze zrealizowana produkcja przepełniona efektami specjalnymi oraz cieszący dobrze napisanymi postaciami.


Kadr z serialu
Dobre Miejsce

 

W wyniku pewnego nieporozumienia egocentryczna Eleonor trafia po śmierci do tytułowego Dobrego Miejsca. Aby tam pozostać, musi stać się lepszym człowiekiem. W osiągnięciu celu pomaga jej Chidi, wykładowca filozofii i etyki moralnej. Poruszamy się wraz z bohaterami po przestrzeni obrazującej raj. Każde złe działanie wpływa niekorzystnie na przedstawioną w serialu idyllę.

Mimo tego, że nie jest to serial odwołujący się bezpośrednio do Boga, odnajdziemy w nim za sprawą wykładów Chidi’ego wiele prądów myślowych znanych z teologicznego i filozoficznego dorobku cywilizacji chrześcijańskiej.


Kadr z filmu

 

Come Sunday

 

Ostatnim polecanym przeze mnie filmem w tym zestawieniu jest oryginalna produkcja Netflixa opowiadająca o losach znanego pastora Carltona Pearsona. Film oparty na faktach opowiada o kwestionowaniu wiary przez głównego bohatera, które wdaje się w polemikę z doktrynami biblijnymi przekazywanymi przez innych protestanckich przywódców duchowych. Jak się skończy ten bój? Przekonajcie się sami.

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę