Nasze projekty
fot. freepik

20 pomysłów na wyznanie miłości

Wzajemne wyznania miłości są ważne na każdym etapie bycia razem. Polecamy 20 prostych sposobów, które nie pozwolą zapomnieć ukochanej osobie o naszej miłości.

Reklama

1. Miłosny list – w dobie Internetu zanika już niemalże korzystanie z poczty tradycyjnej. Poświęć chwilę czasu na przygotowanie takiej niespodzianki. Czy to będzie list kipiący poezją, czy zwyczajna pocztówka – na pewno sprawi dużo radości.

Czytaj także >>> 7 lekcji uwielbienia, które powinieneś przerobić


2. Jeśli wolisz krótsze formy, do pozostawiania miłych wiadomości dobrze sprawdzają się lustro i szyba. Osobiście polecam markery do tzw. whiteboard’ów, bo na 100% się zmyją i nawet na oknie nie zostawią brzydkich śladów jak permanentne.

Reklama

3. Może się jednak zdarzyć, że taki okienny napis może kogoś w pierwszej chwili przyprawić o zawał, dlatego może bezpieczniej będzie zostawić sobie miłe słowa na karteczkach samoprzylepnych. Można je nie tylko porozklejać po domu, ale również schować w książce czy kalendarzu – mała rzecz, a jak cieszy!


4. Skoro mówimy o kalendarzu – oryginalnym prezentem będzie ten przygotowany osobiście. Możesz go ozdobić Waszymi wspólnymi zdjęciami, to umili korzystanie z niego przez cały rok.


5. Wspólne zdjęcia można też wykorzystać do uroczego filmiku. Nawet jeśli nie jesteś mistrzem montażu, poradzisz sobie ze zrobieniem prostej prezentacji. Twój ukochany/ukochana na pewno doceni Twoje starania!

Reklama

6. Możesz zaskoczyć swojego ukochanego i powiedzieć „kocham Cię” w różnych językach – wystarczy poszperać trochę w Internecie i do dzieła!


7. Nietypową opcją będzie również ukryty przekaz w podarowanej ukochanemu lub ukochanej książce. Na kolejnych stronach zaznacz mazakiem lub kredką literki, które złożą się na Twoje wyznanie.


8. Wiadomo nie od dziś, że duże wrażenie zrobić może publiczne wyznanie miłości. Pomysłów może być mnóstwo – od prostego docenienia w gronie znajomych aż po grę w podchody i billboardy na mieście. Daj się ponieść wyobraźni!

Reklama

9. Nie trzeba jednak daleko szukać – zwykłe wyręczenie w jakiejś czynności i pomoc będzie dobrym sposobem na okazanie uczuć. Może to będzie coś, co kochana osoba robi codziennie, nawet nie myśląc o tym z przyzwyczajenia – co jakiś czas warto zburzyć rutynę.


10. Idąc dalej tropem prostoty – spędzajcie razem czas. Znacie się najlepiej, wiecie czego Wam najbardziej potrzeba – poświęcanie sobie wzajemnej uwagi to nie tylko sposób na wyznanie miłości, ale i na jej pielęgnowanie. Słuchaj uważnie, co ma Ci do powiedzenia druga osoba. Interesuj się tym, co jest dla niej ważne. Dla tego czasu można odłożyć na chwilę swoje hobby.


11. Często wspomina się o tym, jak bardzo zbliżają ludzi do siebie wspólne posiłki. Zacznijcie od samego rana – kiedy tylko nadarzy się okazja przygotuj dla ukochanej/ukochanego śniadanie. Możecie je zjeść w plenerze niczym piknik, na świeżym powietrzu smakuje lepiej.


12. Przez żołądek do serca? Jak najbardziej! Zaspokajanie kulinarnych potrzeb jest u mężczyzn jednym z 10 najbardziej przekonujących dowodów miłości. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie lubią, gdy mężczyzna coś dobrego im ugotuje. Pokaż swoją miłość w ulubionym obiedzie ukochanej/ukochanego.


13. Jeśli nie ma okazji do wspólnego śniadania i obiadu – zawsze może być to romantyczna kolacja przy świecach, nawet w domu. Nie ma zagrożenia zmartwieniem z cyklu „co na siebie włożyć” albo „gdzie najlepiej dobrze zjeść i nie zbankrutować”. Liczy się pomysł i wspólny czas!


14. Wyciągnij ukochaną/ukochanego na niespodziankowy wyjazd – nie tylko odpocznie, ale również zobaczy w Tobie opiekuńczość i troskę, jeśli osobiście zaplanujesz ten czas.


15. Świetnym pomysłem jest wspólne czytanie książki – możecie ją czytać sobie nawzajem na głos. Jeśli macie dużo czasu na takie wspólne czytanie – wymieniajcie się wybieraniem kolejnych tytułów – to okazja do wzajemnego wspierania się w Waszych zainteresowaniach.

Czytaj także >>> Dowody na miłość


16. Przygotuj muzyczną playlistę z ulubionymi utworami swojej ukochanej/ukochanego. Możesz je wykorzystać przy wspólnej kolacji lub nagrać płytę, żeby umilała czas podróży do pracy.


17. W ostatnim czasie ku uciesze wielu na popularności zyskują wszelakie gry planszowe – zagrajcie razem! I niekoniecznie, choć to miłe i szlachetne, musicie z miłości dawać drugiej osobie wygrywać.


18. Przyjdź bez zapowiedzi po swojego ukochanego / ukochanego do pracy lub na uczelnię. Uwaga na niebezpieczeństwo bycia postrzeganym jako prześladowca – we wszystkim przyda się rozwaga. Poza tym jeśli zrobisz to 20 razy w miesiącu, to już przestanie być zaskakujące.


19. Od zawsze (i niech tak będzie jak najdłużej) wyznaniom miłości towarzyszyły kwiaty. Polecam, kobiety naprawdę lubią je dostawać. Być może mężczyźni też. Na pewno jednak dużo uroku będzie mieć bukiet kwiatów własnoręcznie zrywanych – tylko może niekoniecznie z czyjegoś prywatnego ogródka (choć to w sumie wyraz dużej odwagi). Sfrustrowanym szybkim więdnięciem i bezlitosną autodestrukcją kwiatów ciętych polecam kwiaty doniczkowe.


20. Pamiętaj, że w razie braku pomysłów zawsze sprawdzi się mocne przytulenie. Podobno dla prawidłowego funkcjonowania człowiek potrzebuje 12 przytuleń dziennie – dawajmy sobie jak najwięcej takiej miłości!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę