W imię wolności

Rewolucja gender trwa. Termin gender, określający płeć kulturową lub społeczną jest zapalnikiem poruszenia wśród społeczeństwa krajów europejskich, gdzie zapadają decyzje dotyczące funkcjonowania i rozumienia małżeństwa i rodziny.

Reklama

Rząd francuski w kwietniu 2012 roku przyjął projekt ustawy, która umożliwia homoseksualistom legalizację związków, jak i adopcję dzieci. Ta decyzja wzbudziła sprzeciw Kościoła katolickiego, jak i ruchów konserwatywnych. Powstała w Paryżu organizacja La Manif Pour Tous jest jednym z przykładów, gdzie członkowie są zastraszani i karani za propagowanie pozytywnej roli rodziny, zakładanej przez kobietę i mężczyznę. Za noszenie koszulki z logiem organizacji można trafić do aresztu na 24 godziny. Faktem jest, że spora część Francuzów nie ma problemu z prawną akceptacją zawieranych związków małżeńskich przez homoseksualistów, bo już od 1999 roku zalegalizowano związki partnerskie. Tzw. PACS–y. Znacznie większy sprzeciw jest w związku z możliwością adopcji przez te same małżeństwa.

Francja, a za nią kolejne kraje stają się przykładem pola walki o wolność, ale bez wolności. Czy rzeczywiście wszyscy mają tu jednakowe prawa, jak głoszą hasła: „wolność, równość, tolerancja”? „W imię wolności” – kolejny film z serii „Prześladowani, Zapomniani”, zrealizowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu.

Reklama
Reklama

 

Agnieszka Mazur

SWM Młodzi Światu

Reklama
Reklama

Salezjański Wolontariat Misyjny / Salesian Missionary Voluntary Service
MŁODZI ŚWIATU / YOUTH FOR THE WORLD
www.swm.pl | wioskiswiata.org

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę