Fot. Stacja7TV

Nie napinaj się! 5 rad abp Rysia na temat ewangelizacji

Jak skutecznie ewangelizować? Jak możemy ewangelizować w swoim środowisku - szkoły, uczelni, pracy? Poznaj 5 rad abp Grzegorza Rysia.

Reklama

Myślę, że dobrą radą dla młodego człowieka jest zachęta, żeby był sobą. Nie musi się napinać do jakiegoś programowego nawracania kolegów. Nie! Po pierwsze, ważne, żeby był sobą i wiarę przeżywał tak samo naturalnie, jak na przykład grę w piłkę. Żeby jego koledzy mieli pewność, że to jest człowiek, dla którego wymiar duchowy, wymiar wiary i spotkania z Panem Bogiem w Jezusie Chrystusie, jest tak samo realny, jak finał Ligi Mistrzów.

Po drugie, dzisiaj, wśród młodych ludzi, największą potrzebą jest potrzeba wysłuchania drugiego i bycia wysłuchanym. Wtedy już nie trzeba wiele robić. Rozmawiałem z ludźmi, którzy byli na Przystanku Jezus i festiwalu Woodstock. Podkreślali, że uczestników tej muzycznej imprezy najbardziej przekonuje do nich właśnie zdolność słuchania. Jeśli trzeba, to przez trzy, cztery godziny. Jeśli młody człowiek znajdzie kogoś, komu może wreszcie opowiedzieć swoją historię, to potem zaczyna się rzeczywista rozmowa.

Poznaj pozostałe rady abp Grzegorza Rysia:

Reklama
Reklama

Przeczytaj całą rozmowę z abp Grzegorzem Rysiem>>>

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę