Nasze projekty
bajki

Bajki, które zawładnęły Twoim dzieciństwem

Zrób sobie prawdziwy Dzień Dziecka i przypomnij sobie bajki, które z przyjemnością oglądałeś w dzieciństwie! Czy znajdziesz tu swoich faworytów?

Reklama

Zamknijmy oczy i wyobraźmy sobie, że znów mamy 6 lat. W naszych głowach z pewnością pojawiły się obrazy z dzieciństwa: mama gotująca obiad, tata wzywający do domowych obowiązków, czy rodzeństwo, które wiecznie chciało tego, czego my oczywiście nie chcieliśmy. Dzieciństwo to także szereg obrazów, które w dużej mierze mogą kojarzyć się nam z bajkami, które nie raz, nie dwa – skradły naszą rzeczywistość. Wróćmy więc do czasów sprzed kilku, kilkunastu bądź kilkudziesięciu lat i przypomnijmy sobie wartościowe bajki, które znamy ze swoich dziecięcych lat.

Było sobie życie 

Ten, kto nie zna tej bajki, można żartobliwie powiedzieć “nie zna życia”. Tak, bo właśnie “Było sobie życie” to bajka, w której twórcy opowiadają dzieciakom, jak powstaje życie i jak to właściwie jest, że człowiek może oddychać, chodzić, rosnąć i po prostu funkcjonować. Bajka w interesujący sposób przytacza fakty biologiczne, które pomagają w zrozumieniu wielu zagadnień z życia każdego człowieka. Jeden z odcinków porusza także temat: Jak działają szczepionki?

Król Lew

Król Lew to przede wszystkim bajka dla dzieci, które są już na tyle dojrzałe, by przetrawić śmierć Mufasy i zrozumieć, o czym w rzeczywistości jest to film. A jest on przede wszystkim o dojrzewaniu, ojcostwie, miłości i odpowiedzialności. Wielu z nas na pewno wzruszało się podczas seansu widząc Simbę łkającego nad ciałem ojca i obserwując jego zwycięstwo nad Skazą, którego rządza władzy zaprowadziła do najgorszych czynów… Film w 2019 r. doczekał się ponownej ekranizacji – z wykorzystaniem najnowszych technologii i tak powstał film animowany, który łudząco przypomina prawdziwą rzeczywistość. 

Reklama

Kubuś Puchatek 

Umówmy się, Kubuś Puchatek to bajka, która skradła serca milionów dzieciaków na całym świecie. Historia Misia i jego przyjaciela Prosiaczka porusza i jest opowieścią, która wprowadza w świat przyjacielskich relacji. Kubuś Puchatek to także inni bohaterowie, którzy swoją charyzmą, a czasem introwertycznością potrafią wzbudzić w widzach niesamowite emocje – Kłapołuchy, Tygrysek, Krzyś, Mama Kangurzyca, Maleństwo i inni! Zresztą, cytaty z książki autorstwa Alexandra Milne wykorzystywane są nawet przez dorosłych w przeróżnych sytuacjach! Kto był Twoją ulubioną postacią? 

Muminki 

Każdy, kto choć raz oglądał Muminki, z pewnością zapamiętał pewną wyjątkową postać, która budziła postrach wszystkich najmłodszych. Buka – bo o niej mowa – była samotną bohaterką, która gdzie się nie pojawiła, powodowała powszechne zamrożenie. Budziła strach, ale gdy się na nią spojrzała była smutna i poszukiwała zrozumienia i ciepła. Muminki to historia o przyjaźni, o relacjach, ale właśnie – także o wyobcowaniu, pokonywaniu przeszkód i pogoni za marzeniami! Bohaterami Muminków są także: Muminek, Mała Mi, Włóczykij, Panna Migotka i inni!

Gumisie 

Kto słysząc słowo “Gumisie” nie śpiewa piosenki z tej bajkowej czołówki, niech pierwszy rzuci kamieniem! Gumisie to wyjątkowa historia, o wyjątkowych misiach, które w swojej krainie napotykają na wyjątkowe przygody! Bohaterowie wyglądem przypominają misie. Całą brygadą kieruje Bunia, która czuwa, aby wszystkim Gumisiom niczego nie brakowało. Pamiętacie Bunię, Tamiego, Grafiego, Gusta, czy Kevina?

Reklama

A jakie są Wasze ulubione bajki z dzieciństwa?

kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę