Rozkminy Filozoficzne. Prostymi słowami o ważnych sprawach

Jeśli Pan Bóg kocha wszystkich ludzi, dlaczego pozwala na wojny? Czy można być dobrym i nie wierzyć w Boga? Czy nakaz, by “czynić sobie ziemię poddaną” usprawiedliwia krzywdzenie zwierząt? Te i inne kwestie poruszy w “Rozkminach filozoficznych” ks. Marek Dobrzeniecki.

Reklama

Choć słowa “rozkminiać” nie ma nawet w słowniku języka polskiego, większość z nas dobrze rozumie jego znaczenie. Prof. Jan Miodek zauważa, że traktuje się to słowo jak synonim “wymyślania” czy “zrozumienia”.

Czy da się “rozkminiać” zagadnienia filozoficzne? To zestawienie może zaskakiwać, ale nasz najnowszy cykl filmowy pokazuje, że można mówić prostymi słowami o nawet najbardziej skomplikowanych kwestiach.

“Rozkminy filozoficzne” przedstawi pochodzący z archidiecezji warszawskiej ks. Marek Dobrzeniecki. Ks. Marek jest wykładowcą na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z filozofii, logiki, etyki oraz metodologii nauk. Relacja nauki i wiary to jego nieukrywana pasja.

Reklama
Reklama

W pierwszym sezonie “Rozkmin filozoficznych” poruszy kilka kwestii dyskusyjnych między tym, co mówi wiara Kościoła a faktami naukowymi. Będzie to m.in. teoria ewolucji, pochodzenie zła czy kwestie związane z ekologią. Pierwszy odcinek ukaże się już 11 czerwca na naszym kanale YouTube oraz na naszej stronie. Zapraszamy!

 

Reklama
Reklama

 


Zobacz wszystkie odcinki >>>

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę