Autor „Rozkmin filozoficznych” Stacji7 z nagrodą Uniwersytetu w Oxfordzie

Ks. dr Marek Dobrzeniecki - wykładowca PWTW w Warszawie, znany widzom Stacji7 z serii wideo "Rozkminy filozoficzne" został nagrodzony przez Uniwersytet w Oxfordzie. Jego esej otrzymał 2. nagrodę w konkursie Oxford University Essay Prize.

O przyznaniu nagrody polskiemu księdzu-filozofowi poinformował sam Uniwersytet w Oxfordzie, a Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie podał wiadomość dalej. 

Nagrodzony został esej ks. dra Dobrzenieckiego pt. „„The Hidden God and the Second Person Perspective” („Bóg ukryty a perspektywa drugoosobowa”) W konkursie brali udział młodzi naukowcy z Europy Środkowo-Wschodniej, a jego tematem była relacja między nauką a teologią oraz zastosowanie nauk empirycznych do rozważań teologicznych. W jury konkursu zasiedli: Stephen Priest (Uniwersytet w Oksfordzie), Raymond Tallis (Uniwersytet w Manchesterze), and Nicholas Waghorn (Uniwersytet w Oksfordzie).

Jego praca brała udział konkursie „Oxford University Essay Prize” organizowanym przez Wydział Teologii Uniwersytetu w Oksfordzie i Fundację Humane Philosophy Project.

Reklama

Gratulujemy!

 

Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę