Nasze projekty

Jakub Szymczuk nagrodzony Grand Press Photo! „To wielkie wyróżnienie”

Jakub Szymczuk został wyróżniony w kategorii "Zdjęcie XX-lecia". Nagrodzona fotografia pochodzi z fotoreportażu, zrobionego podczas zamieszek na ukraińskim Majdanie w 2014 roku.

fot. materiały Stacji7

Jakub Szymczuk to polski fotograf, od 2017 roku oficjalny fotograf prezydenta Polski, Andrzeja Dudy. Wcześniej pracował jako fotoreporter „Polska The Times” oraz „Gościa Niedzielnego”.

Nagrodzone przez Grand Press Photo zdjęcie pochodzi z fotoreportażu, jaki Jakub Szymczuk wykonał w Ukrainie, w lutym 2014 roku. Fotograf relacjonował wówczas dla „Gościa Niedzielnego” wydarzenia, które miały miejsce tuż po tym jak ukraińskie władze próbowały spacyfikować protestujących na kijowskim Majdanie Ukraińców.

Fotografia została wyróżniona w kategorii „Zdjęcie XX-lecia”. Widzimy na niej jedną z ofiar starć demonstrantów z siłami bezpieczeństwa. „Mężczyzna biegł nieuzbrojony na czoło barykady, chcąc rzucić oponę, gdy kula snajpera przeszyła jego hełm i głowę na wylot” – można przeczytać w opisie zdjęcia, które zostało wyróżnione również w kategorii „Wydarzenia”.

Reklama

Zobacz nagrodzone zdjęcie!

Do wygranej odniósł się w swoich mediach społecznościowych sam fotograf. „Bardzo dziękuję za to wielkie wyróżnienie, bardzo dziękuję Państwu, bo to dzięki Wam” – pisze Jakub Szymczuk.

Grand Press Photo to coroczna nagroda przyznawana najlepszym polskim fotoreporterom, zajmującym się zawodowo fotografią reporterską, w tym prasową i dokumentalną. Prace uczestników oceniane są przez fachowców, o światowej sławie. Zawsze przewodniczącym oceniającego jury jest laureat World Press Photo.

Reklama

gosc.pl, granpressphoto.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę