Nagrody wręczane są w pięciu kategoriach: Nowa Kultura w biznesie, Nowa Kultura w sztuce, Nowa kultura w sieci, inicjatywa Nowej Kultury oraz działalność społeczna Nowej Kultury.
Redaktor naczelna naszego portalu Stacja7.pl Aneta Liberacka znalazła się w gronie 17 nominowanych osób. Nagrody są przyznawane przez organizatorów Festiwalu Nowej Kultury – fundację Muza Dei. Organizatorzy chcą wręczyć także nagrodę publiczności. Tu głos za pośrednictwem specjalnego formularza może oddać każdy.
LINK DO ODDANIA GŁOSU >>> CZŁOWIEK NOWEJ KULTURY
Czym jest Festiwal Nowej Kultury?
Ideą festiwalu jest promocja Nowej Kultury, która zgodnie z myślą Ks. Franciszka Blachnickiego polega na uwolnieniu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność, oraz na rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty we wszystkich dziedzinach życia.
Nowa kultura przyczynia się do szerzenia kultury czystości i skromności jako wyrazu szacunku dla osoby. Pragniemy promować polską kulturę, a także ponadczasowe wartości, które przyczyniają się do wzmacniania więzi rodzinnych i uczą wzajemnego szacunku do ludzi.
Przeczytaj również
Aneta Liberacka
Redaktor naczelna portalu Stacja7.pl i Wydawnictwa Stacja7, prezes Spółki Stacja7 i Fundacji Medialnej 7.
Mama czwórki dzieci, która chętnie zabiera głos w sprawach rodzinnych.
W 2019 r. została nominowana do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka za “ciekawe przedstawianie obrazu współczesnego Kościoła i tematyki religijnej w internecie i mediach społecznościowych oraz za komunikatywny i pozbawiony emocji język dyskusji o sprawach wiary”.
Jest autorką książek, które stały się wydawniczymi bestsellerami. Wśród nich znalazły się: „Wielki foch. O (nie)dojrzałości kobiet” – pozycja napisana wspólnie z s. Anną Marią Pudełko i Iloną Kisiel czy „30 scen z życia Maryi”.
Nie tylko pisze książki i artykuły na Stacji7, udziela się także poza portalem w różnych debatach, pisze na łamach różnych czasopism i portali. Jest autorką artykułów (m.in. dla “Wszystko co najważniejsze”, “Gość Niedzielny”, RMF24.pl, „Idziemy”, autorką cyklu audycji w Polskim Radiu (felietony o Prymasie Wyszyńskim, współprowadzenie z red. Małgorzatą Bartas- Witan)
Kompetencje menadżerskie zdobywała prowadząc projekty w Europie, Ameryce Środkowej i krajach arabskich.
Lista nominowanych do nagrody Człowiek Nowej Kultury 2024
Małgorzata Dąbrowska – Coach, Mentor, Mówca motywacyjny, Trener mentalny, Trener relacji, Trener biznesu. Twórczyni społeczności „Boski Biznes”, która powstała, aby wspierać, inspirować, i zarażać pozytywną energią, a także by pomóc kobietom rozwinąć skrzydła w biznesie. Jej misją jest BARDZIEJ KOCHAĆ, PIĘKNIEJ ŻYĆ, SKUTECZNIEJ DZIAŁAĆ, WIĘCEJ INSPIROWAĆ.
Przemysław Wojciechowski – Lider wspólnoty Miasto Ocalenia oraz właściciel firmy Awmig, która specjalizuje się w dostarczaniu markowych upominków reklamowych. Kieruje się wartościami chrześcijańskimi, a swoją działalnością wspiera wydarzenia chrześcijańskie i jest fundatorem wielu gadżetów reklamowych, z nimi związanych.
Bartosz Mateja – Zarządza firmą Prografix – jedną z wiodących polskich marek branży poligraficznej, specjalizującej się w komunikacji bezpośredniej (direct mail, programy lojalnościowe). Prowadząc swój biznes kieruje się wartościami chrześcijańskimi, opartymi na godności człowieka.
Arkadiusz Zbozień ARKADIO – Raper, freestylowiec, mówca. Pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Można go zobaczyć w programie “OCALENI” na TVP 1, gdzie swoim rapem przekazuje historie zaproszonych gości. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach.
Mateusz Otremba METE.O – Wokalista, autor piosenek. Nagrał sześć autorskich albumów, ale jest także znany z wieloletniej współpracy z zespołami: TGD oraz New life’m. Jest również Dyrektorem Studium Nowego Psalmu, które jest przestrzenią spotkania, inspiracji, rozwoju, transformacji i współtworzenia dla Jego chwały, przeznaczoną dla polskich autorów pieśni uwielbienia. Owocem jego pracy są Pieśniopisarze, czyli ogólnopolski ruch autorów pieśni uwielbienia.
Agnieszka Cudzich – Wokalistka, skrzypaczka. Oprócz solowych koncertów była zapraszana do wielu dużych projektów muzycznych z czołowymi artystami polskiej sceny. Śpiewała m. in. w koncertach Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie, także podczas Polskiej Lizbony w 2023 roku oraz wielokrotnie podczas Strefa Chwały Festiwal.
Karol Gnat – Producent, reżyser i scenarzysta. Gospodarz programów radiowych i telewizyjnych. Twórca i założyciel MAGNETO Media oraz programu Odbudowani, w którym dzieli się historiami ludzi, którzy odnaleźli nadzieję i siłę oraz udostępnia treści pomagające budować silniejsze, bardziej duchowe wspólnoty.
Piotr Jeleń – Aktor, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz dyplomowany reżyser Warszawskiej Szkoły Filmowej. Specjalizuje się w tworzeniu filmów komediowych popularnych wśród widzów portalu YouTube. Celem i marzeniem Piotra jest tworzenie filmów, które będą przybliżać młodym ludziom Boga i dawać potężną dawkę nadziei.
O. Tomasz Maniura – Konsultor Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP, odpowiedzialny za organizację największego w Polsce chrześcijańskiego festiwalu dla młodzieży – Festiwal Życia w Kokotku. Jest to wydarzenie, które co roku, na początku lipca przyciąga tysiące młodych osób z Polski i zagranicy. Ufa Bogu i z Nim współpracuje, ewangelizując nie tylko słowem, ale i czynem.
Bogusław Kiernicki – Inicjator Narodowego Marszu dla Życia, który jest manifestacją na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, ale także wolności i niepodległości, bez których te pierwsze będą zawsze zagrożone. Wydarzenie to gromadzi tysiące osób, od najmłodszych po seniorów, którzy wraz z transparentami z hasłami pro-life oraz wizerunkami Jana Pawła II wyruszają w drogę, by manifestować na rzecz prawa do życia nienarodzonych.
Irmina i Marcin Śliwińscy, Marcin Zieliński – Inicjatorzy i organizatorzy wydarzenia ChwałaMu, które co roku gromadzi tysiące chrześcijan z całej Polski i nie tylko, na wspólnym uwielbieniu w dużych Polskich miastach. Jest to przedsięwzięcie, które miało swój początek jako 14 odcinków audio-wizualnych na kanale YouTube, których forma modlitwy uwielbienia polegała na dotarciu do odbiorców z przekazem o wierze, nadziei i miłości.
ks. Mirosław Tosza – Założyciel wspólnoty „Betlejem”, która tworzy środowisko ludzi skupionych wokół domu w Jaworznie: bezdomni, ubodzy, ich przyjaciele i wolontariusze. Tworzą wspólnotę, by kochać Boga, służyć ubogim i wraz z nimi głosić Ewangelię. Dąży do tego, aby zmienić widzenie ludzi ubogich w Kościele i społeczeństwie, odkrycie, że ubogi „nie jest problemem, ale zasobem”, jak mówił papież Franciszek.
Kateryna Bondarenko – Prezes Fundacji Młodzi Na Progu, która zajmuje się promocją wiary, kultury i wartości chrześcijańskich, poprzez działanie na rzecz dzieci i młodzieży, działalność charytatywną, organizowanie działań ewangelizacyjnych oraz imprez, o charakterze ewangelizacyjnym. A także przez tworzenie i wspieranie rozwoju wspólnot chrześcijańskich i społeczności lokalnych.
S. Anna Bałchan – Siostra zakonna w Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej, terapeuta motywujący, trener Dialogu Motywującego. Założycielka i Prezes Zarządu Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej. Stara się żyć według drogowskazów jakie zostawił nam Jezus Chrystus. Bierze pod uwagę piękno i dobro, które jest w każdym człowieku, a szczególnie w tym, który doświadczył życia „na ulicy”.
cnk.festiwalnowejkultury.pl, jk/Stacja7