Nasze projekty

Habakuk. Prorocy od A do Z

Habakuk uczy nas, że nawet w trudnych wydarzeniach można dostrzec, że Bóg panuje nad historią ludzi

Reklama

O proroku: Nie wiemy o nim nic konkretnego, poza tym, że musiał pełnić swoją misję pod koniec asyryjskiej dominacji w Palestynie, a tuż przed powstaniem babilońskiej.

Główne przesłanie: Księga Habakuka ma tylko trzy rozdziały, w których autor, jak wielu innych mu współczesnych zadaje sobie pytania o sens trudnych dla ludu wybranego wydarzeń. Odpowiedzią jest piękny hymn o panowaniu Boga nad historią oraz pokoju, który człowiek znajduje w poddaniu się jej, nawet kiedy doświadcza się klęski i słabości. Takie poddanie wynika nie z rozpaczy i bezradności, lecz z zaufania i prawdziwej wiary, bo „sprawiedliwy będzie żył dzięki swej wierności”. To ostatnie zdanie, jak drogocenna perła zostało wyłowione przez św. Pawła i posłużyło mu od opisania tajemnicy wiary, która jedynie prowadzi do usprawiedliwienia, bo wyprzedza wszelką moralność i nauczanie.

Cytat: Drzewo figowe wprawdzie nie rozwija pąków, nie dają plonu winnice, zawiódł owoc oliwek, a pola nie dają żywności, choć trzody owiec znikają z owczarni i nie ma wołów w zagrodach. Ja mimo to w Panu będę się radować, weselić się będę w Bogu, moim Zbawicielu. Pan Bóg – moja siła, uczyni nogi moje podobne jelenim, wprowadzi mnie na wyżyny (Ha 3,17-19).

Reklama

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę