Nasze projekty

Muzeum Powstania Warszawskiego szuka wolontariuszy

Masz skończone 14 lat? Interesujesz się historią Polski albo Powstaniem Warszawskim? Muzeum Powstania Warszawskiego szuka 400 młodych ludzi, którzy chcieliby pomóc przy obsłudze obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania.

Reklama

Wolontariusze potrzebni są na trzech rodzajach wydarzeń związanych z obchodami 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pierwsze z nich to wolontariat obchodowy, związany m.in. z opieką nad powstańcami warszawskimi, którzy będą chcieli wziąć udział w uroczystościach. Do tej grupy poszukiwana jest młodzież nieco starsza, bo minimum 16-latkowie. Tutaj pomoc będzie potrzebna w dniach 27 lipca – 3 sierpnia i oprócz opieki nad powstańcami obejmie również pomoc przy obsłudze mediów oraz obsługę miejsc pamięci. Wypełnione ankiety rekrutacyjne dostępne >>tutaj należy przesłać do 19 czerwca. 

Druga grupa wydarzeń to akcja „Wolność Łączy” i tu mogą się zgłaszać już młodsi, bo jedynie 14-letni ochotnicy. To oni 1 sierpnia w Warszawie „obstawią” wszystkie powstańcze miejsca pamięci, przy których będą pełnić wartę oraz opowiadać przechodniom, co zdarzyło się w danym miejscu. Rekrutacja do tej grupy także kończy się 19 czerwca.

Trzecia grupa ochotników będzie zaangażowana w tzw. wolontariat długoterminowy, od czerwca do września. Praca będzie polegała głównie na wspieraniu obsługi różnych działów Muzeum, ale też w razie potrzeby na pomoc przy akcji „Wolność Łączy”. Tu także wystarczy mieć 14 lat aby się zgłosić. 

Reklama

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego>>

 

ad/Stacja7

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę