Nasze projekty

„Trenuj z proboszczem”. Łódzcy jezuici prowadzą internetową gimnastykę

Związani ze wspólnotą Mocni w Duchu jezuici z Łodzi od kilku tygodni prowadzą na swoim kanale na YouTube regularny trening gimnastyczny. Chcemy nas i was rozruszać w domu, skoro nie mamy możliwości ruszać się na zewnątrz - mówią.

Reklama

Zajęcia prowadzi o. Remigiusz Recław SJ i o. Jacek Olczyk SJ. Jak sami opowiadają w pierwszym odcinku na pomysł wpadli podczas prowadzenia codziennych katechez dla dzieci na żywo online.

– Okazało się, że gdy podczas naszej katechezy prowadziliśmy gimnastykę do dzieci, dołączyli też ich rodzice. Pisali nam potem takie sympatyczne głosy, że dzięki nam na nowo zaczęli się ruszać. Pomyśleliśmy: czemu nie zrobić takich zajęć ale tylko dla dorosłych?

– opowiada w rozmowie z Radiem Plus Warszawa o. Remigiusz Recław, proboszcz parafii prowadzonej przez jezuitów w Łodzi.

Reklama
Reklama

Dodaje również, że trening ma za zadanie zmobilizować do ruchu także samych zakonników. – Odkąd zamknęli mi basen, zakazali trenować na zewnątrz poczułem, że brzuch rośnie i wszystko gorzej funkcjonuje – przyznaje o. Recław w pierwszym odcinku treningu. Podkreśla, że sam nie ma sportowego przygotowania a i treningi oparte są na powszechnie znanych ćwiczeniach, które oni są w stanie wykonać. – Chodzi nam po prostu o to, żeby ćwiczyć. Wszystko dzieje się naprawdę, na „setkę”, nie wstydzimy się tego, że sapiemy do mikrofonu i sami nie mamy siły już po kilku minutach – mówi. W pierwszym odcinku towarzyszący mu w ćwiczeniach o. Olczyk żartuje: – Wychodzi na jaw cala brutalna prawda o łódzkich jezuitach!

Jezuici zachęcają do ćwiczeń ze sobą nie tylko świeckich, ale i duchownych. – Może zechcą z nami ćwiczyć nawet siostry zakonne czy biskupi? – zastanawiają się z uśmiechem.

Reklama
Reklama

Dotychczas opublikowano już 9 odcinków „fitnesu z proboszczem”. Pierwszy w z nich zamieszczamy poniżej:

Oprócz treningów jezuici z Łodzi prowadzą też wspomniane codzienne katechezy dla dzieci, codzienną modlitwę transmitowaną online o różnych porach i katechezy o Słowie Bożym. 

Reklama

ad/Stacja7

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę