Nasze projekty
Reklama

„O dzieci Boże, dosyć łez!” – blisko 150 osób w wirtualnej scholi na Wielkanoc

139 śpiewających i 9 instrumentalistów połączyło swoje muzyczne siły. Dominikańska schola z warszawskiego Służewa nagrała pieśń "O dzieci Boże, dosyć łez" w opracowaniu Pawła Bębenka.

„Chociaż z powodu pandemii w tym roku nie odbywały się próby scholi i orkiestry, a podczas liturgii Triduum nie mogliśmy w pełni korzystać z posługi osób, które zwykle pomagają nam wspólnie modlić się w tym czasie – nasi drodzy śpiewacy i instrumentaliści nie zapomnieli o nas i zdalnie, indywidualnie nagrali przepiękne wykonanie pieśni O filii et filiae – O dzieci Boże” – napisali dominikanie na swoim kanale na YouTube.

Nagranie dotarło do nich w poranek wielkanocny, jako znak jedności scholi z parafią i ojcami dominikanami. Ze względu na epidemię śpiewający nie mogli tak licznie, jak co roku, wziąć udział w scholi na Triduum Paschalne. „Jesteśmy bardzo wzruszeni! Pomimo fizycznego dystansu i ograniczeń w kontaktach – jesteśmy razem! Dziękujemy! Wszystkim, którzy na co dzień posługują śpiewem i muzyką (i nie tylko!) w naszym kościele – serdeczne podziękowania, ukłony i ogromna wdzięczność! Niech Pan Jezus hojnie Was w te Święta błogosławi!” – napisali ojcowie ze Służewa.

To już kolejne nagranie wirtualnej scholi ze Służewa. W ubiegłym roku zaśpiewali utwór „Zwycięzca śmierci”.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę