Nasze projekty
Fot. Krzysztof Sowiński/Facebook

Marcin Zieliński: „Charyzmaty nie są dla wybranych, są dla każdego z nas!”

"Charyzmat to dar łaski. To dar, prezent, który daje nam Duch Święty, abyśmy mogli służyć w Kościele" - mówi Marcin Zieliński w serii filmów "ABC Charyzmatów" współtworzonej z Krzysztofem Sowińskim.

Reklama


Bóg działa przez ludzi i ich do tego wyposaża. Duch Święty obdarza nas prezentami, przez które możemy obdarzać innych dobrem, a które musimy najpierw sami rozpakować, musimy na to odpowiedzieć swoim „tak”. Z czego wynikają charyzmaty i do czego powinny prowadzić ludzi w Kościele? W jaki sposób nas uświęcają? Czy musimy wybierać pomiędzy charyzmatami a miłością? Wątpliwości wyjaśniają Marcin Zieliński i Krzysztof Sowiński.

CZYTAJ: Charyzmaty codzienności. Jaki jest Twój dar?

Bóg posługuje się ludźmi przez charyzmaty

Marcin Zieliński wskazał, że często dostaje pytania o to czym jest charyzmat i kim jest charyzmatyk. Charyzmat to dar łaski. To dar, prezent, który daje nam Duch Święty, abyśmy mogli służyć w Kościele i jak pewnie będziemy jeszcze później mówić – nie tylko w Kościele. Dostajemy prezent – wszyscy wierzący – takie nierozpakowane „gadżety”, które są potrzebne dzisiaj po to, by ludzie poznawali Pana Boga, który przychodzi, działa w dzisiejszych czasach.

Reklama

Często mówi się o tym, że Pan Bóg coś zrobi, uczyni, i mam wrażenie że ludzie myślą, że Bóg działa mistycznie. No bo jak Bóg działa? Przez kogo to robi? Bardzo często robi to przez ludzi, dokonuje swoich dzieł przez ludzi – dotyka, zmienia życia, uzdrawia, posługując się ludźmi przez charyzmaty, które nam dał – wyjaśnia Marcin Zieliński. Charyzmaty są dla każdego z nas, każdy dostał jakiś „pakiet” i trzeba je rozpakować.

ZOBACZ: Drobne „przypadki” Ducha Świętego, które zmieniają całe życie

Posłuchaj całej rozmowy:

Reklama

zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę