Nasze projekty
Fot. Louisa Maljers/Unsplash

„Kolęda dla nieobecnych” – „A nadzieja znów wstąpi w nas, nieobecnych pojawią się cienie…”

"Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat, żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole. Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas i zapomnieć, że są puste miejsca przy stole..." Tekst "Kolędy dla nieobecnych" porusza i daje nadzieję!

Reklama

Tekst „Kolędy dla nieobecnych” napisał poeta Szymona Mucha w 1997 roku. Jako utwór muzyczny, pastorałka po raz pierwszy pojawiła się na płycie Zbigniewa Preisnera „Moje kolędy na koniec wieku”, wykonana przez Beatę Rybotycką.

Utwór powstawał dwuetapowo, tzn. do tego zanuconego refrenu napisałem słowa, potem dostałem muzykę do zwrotek, i dopisałem zwrotki – mówił Szymon Mucha w rozmowie z PAP. Jakiś tydzień, dwa później znów zadzwonił Zbigniew Preisner i puścił mi przez telefon cały utwór nagrany z panią Beatą Rybotycką. To był bardzo wzruszający moment, bo takie wykonanie, taka muzyka, i współpraca z takimi osobami to dla mnie ogromny zaszczyt.

Pastorałka opowiada o smutku i tęsknocie za bliskimi, których już z nami nie ma. Smutku który jednocześnie przeplata się z nadzieją. To są pytania o nadzieję, ale i o niepokój. O to w jaki sposób wypełniamy pustkę po tych, którzy odeszli z naszego świata – wyjaśniał Szymon Mucha.

Reklama

dzieje.pl,zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę