Nasze projekty

Pielgrzymki 2016 – relacja live

Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek na Jasną Górę. Dołącz do duchowej wędrówki i śledź z nami pielgrzymki dzień po dniu!

Reklama

Wszystkie newsy pielgrzymkowe podajemy dzięki Katolickiej Agencji Informacyjnej

13 sierpnia


16:58 – 6275 osób w 38. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę

Reklama

Na Jasną Górę dotarła 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej. W pątniczym trudzie uczestniczyło 6275 osób. Byli też goście z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec Białorusi i USA.

16:10 – Bp Kasyna do pielgrzymów na Jasnej Górze: uczyniliście waszą wiarę widzialną

Reklama

Na Jasną Górę 13 sierpnia dotarła XXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej. Podczas wspólnej Mszy św. biskup pelpliński Ryszard Kasyna powiedział: „Dziękuję, że uwiarygodniliście chrześcijaństwo przez to, że uczyniliście waszą wiarę widzialną”.


12 sierpnia


21:59 – Na Jasnej Górze trwa modlitwa za pielgrzymów poszkodowanych w wypadku

Reklama

Paulini i jasnogórscy pielgrzymi modlą się za pątników z diec. koszalińsko–kołobrzeskiej poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Zawady – 30 km od Częstochowy. Samochód z obsługi pielgrzymki, w którym kierowca najprawdopodobniej zasłabł, wjechał w tył grupy. Pokrzywdzonych zostało 15 osób, w tym 9 odtransportowanych zostało do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

21:25 – Kolejne tysiące pieszych pielgrzymów już w Częstochowie

Tego jak realizować w życiu uczynki miłosierdzia uczą się w drodze piesi pielgrzymi. Na Jasną Górę dotarły dziś kolejne kompanie: sandomierska, zielonogórsko-gorzowska, warmińska, białostocka. Przybyły też te mniej typowe grupy: jak nauczycielskie warsztaty w drodze czy rodziny i młodzież różnych dróg i kultur.

13:35 – Opole: po raz 40. wyruszy diecezjalna pielgrzymka

Jubileuszowej 40. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która wyruszy w najbliższy weekend, będzie towarzyszyć hasło „Od źródeł chrztu i miłosierdzia do nowego życia”. 26 grup pątników spotka się w Częstochowie w sobotę 20 sierpnia, gdzie o godz. 11.00 wraz z bp. Andrzejem Czają będą dziękować podczas uroczystej Mszy św. na błoniach przed jasnogórskim szczytem.


11 sierpnia


21:46 – Pielgrzymi z północy i południa Polski dotarli na Jasną Górę

Dwie duże pielgrzymki z północy naszego kraju i dwie z południa dotarły w czwartek, 11 sierpnia na Jasną Górę. Przyszli pątnicy z królewskiego Krakowa, malowniczej diec. bielsko-żywieckie,j a także dalekiego Ełku i Elbląga, w sumie ok. 12 tys. osób.

19:48 – Jasna Góra: 8 tys. osób dotarło w pielgrzymce krakowskiej

Wśród przybywających w czwartek na Jasną Górę grup tradycyjnie najliczniejszą była 36. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej, w której uczestniczyło ok. 8 tys. osób. Pątnicy dziękowali za lipcowe spotkanie młodych świata, za pontyfikat Jana Pawła II oraz za papieża Franciszka.

15:05 – VI Rowerowa Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę

Siedemdziesięciu rowerzystów z dwóch parafii w diecezji płockiej: Gąbin i Brwilno, wyruszyło 11 sierpnia na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczestnicy pokonają na rowerach około 250 km, aby spotkać się z Matką Bożą na jasnogórskim szczycie.

14:01 – Kolejne pielgrzymki docierają na Jasną Górę

Dziś u tronu Matki pojawią się pielgrzymi z archidiecezji krakowskiej, diecezji bielsko-żywieckiej i elbląskiej

12:35 – Dziś czuwanie nocne w Kaplicy Matki Bożej

W nocy z 11 na 12 sierpnia odbędzie się w jasnogórskiej Kaplicy całonocne czuwanie. Wezmą w nim udział pielgrzymi z arch. częstochowskiej, łódzkiej i diec. sosnowieckiej oraz z Ełku i Elbląga

11:03 – Na Jasnej Górze jest już 24. Piesza Pielgrzymka z diecezji Ełckiej

Pielgrzymi z Ełku dotarli na Jasną Górę. Na zakończenie wędrówki przeżyli Mszę Świętą dziękczynną w Kaplicy matki Bożej.


10 sierpnia


20:13 – Prymas Polski z pielgrzymami na Jasnej Górze

„Być zalogowanym to znaczy mieć dostęp do życia, które nie kończy się grobem. Być zalogowanym to być włączonym w sieć wzajemnych relacji, które sprawia chrzest wiążąc nas z Chrystusem i braćmi” – mówił na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej abp Wojciech Polak nawiązując do jej hasła „Zalogowani przez chrzest”.

19:48 – Pielgrzymi docierają do celu

Z intencją dziękczynną za łaskę wiary w 1050. rocznicę chrztu Polski na Jasną Górę docierają kolejne grupy pieszych pielgrzymów. Dziś przybyły wrocławska, legnicka i gnieźnieńska. Pielgrzymi w drodze modli się także o pokój na świecie i nowe powołania misyjne.

12:12 – Pielgrzymka wrocławska dotarła na Jasną Górę

Około 1,5 tys. pątników, którzy 2 sierpnia wyruszyli z wrocławskiej katedry, po 9 dniach drogi i przebyciu ok. 230 km, stanęło przed wizerunkiem Czarnej Madonny. Zwieńczeniem pielgrzymki była uroczysta Msza św., w której poza pielgrzymami z archidiecezji wrocławskiej uczestniczyli także pątnicy z Legnicy. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński. Wraz z nim liturgię sprawował bp Zbigniew Kiernikowski oraz kilkudziesięciu kapłanów.

9:46 – XI Warszawska Pielgrzymka Rowerowa już w drodze na Jasną Górę

Po raz jedenasty na Jasną Górę wyruszyła w środę rano Warszawska Pielgrzymka Rowerowa. Poprzedziła ją Msza św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze, której przewodniczył abp Henryk Hoser. Żegnając pątników, biskup warszawsko-praski zachęcał ich do hojności serca wobec Boga i drugiego człowieka.


9 sierpnia


16:22 – Na Jasnej Górze rozpoczyna się szczyt pielgrzymkowy

Na Jasnej Górze od dziś rozpoczyna się tzw. szczyt pielgrzymkowy. Codziennie aż do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do Sanktuarium przybywać będą kolejne grupy pieszych pątników a w nich tysiące osób. Tegoroczne pielgrzymowanie jest wielkim dziękczynieniem za obecność papieża na polskiej ziemi i Światowe Dni Młodzieży. Wśród dzisiejszych pielgrzymek znalazły się grupy z diecezji świdnickiej i te prowadzone przez dominikanów z Krakowa. Czytaj więcej

12:43 – 379. Piesza Pielgrzymka Kaliska i 25. Diecezji Kaliskiej wyruszyła na Jasną Górę

Najstarsza piesza pielgrzymka w Polsce wyruszyła 9 sierpnia z kaliskich parafii. Oznajmiły to dzwony wszystkich kościołów. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – pod tym hasłem pielgrzymi będą zmierzać w tym roku na Jasną Górę wsłuchując się w treść konferencji przygotowanych przez ojca duchownego ks. Sebastiana Łagódkę, diecezjalnego duszpasterza ministrantów i diecezjalnego referenta ds. powołań, ale również pielgrzyma z wieloletnim doświadczeniem. Po raz czwarty kierownikiem pielgrzymki jest ks. Rafał Kopis.


8 sierpnia


20:23 – Kielecka pielgrzymka na Jasną Górę przekroczyła półmetek

Pielgrzymi diecezji kieleckiej wraz z bp. Janem Piotrowskim, idącym z nimi od Wiślicy, dotarli dzisiaj do Kielc, entuzjastycznie witani na rogatkach przez mieszkańców miasta i bp. seniora Kazimierza Ryczana. To trzeci dzień XXXV Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę.

12:39 – W czwartek wyruszy biegowa pielgrzymka na Jasną Górę

W najbliższy czwartek z Radomia wystartuje piąta już biegowa pielgrzymka na Jasną Górę. Przez trzy dni pątnicy pokonają dystans 200 km. Na starcie przy gmachu Wyższego Seminarium Duchownego zamelduje się 47 biegaczy. – Chętnych było więcej, lecz niestety takie były nasze możliwości transportowe – mówi jeden z organizatorów pielgrzymki Tadeusz Kraska.


6 sierpnia


17:41 – Pielgrzymki z archidiecezji katowickiej dotarły ma szczyt jasnogórski

W sobotnie popołudnie na szczycie Jasnej Góry metropolita katowicki abp Wiktor Skworc sprawował Eucharystię w intencji pielgrzymów, którzy w 71. Pieszej Pielgrzymce Rybnickiej oraz Pieszej Katowickiej Pielgrzymce dotarli na Jasną Górę. W pierwszą sobotę sierpnia na szczycie Jasnej Góry spotykają się dwie pielgrzymki z archidiecezji katowickiej, które razem tworzą archidiecezjalną pielgrzymkę do Czarnej Madonny. Część pątników pozostaje w sanktuarium do następnego dnia. Wieczorem dołączą do nich także pielgrzymi, którzy wędrują z Rudy Śląskiej.

17:26 – Radomska Piesza Pielgrzymka wyrusza na Jasną Górę

Wyruszyła 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Mszy świętej na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przewodniczył i homilię wygłosił biskup Henryk Tomasik. Hasłem pątniczego trudu są słowa: „Miłosierni jak Ojciec”, co jest nawiązaniem do trwającego Roku Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymka jest także dziękczynieniem za sakrament chrztu świętego w 1050. rocznicę Chrztu Polski.

12:53 – Włocławek: wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Tradycyjnie 6 sierpnia w Święto Przemienienia Pańskiego wyruszyła XXVIII Włocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”, podąża do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to pierwsza grupa pielgrzymkowa z diecezji włocławskiej, która otwiera wyjście innych – z Konina, Turku i Dzierżaw. W grupie włocławskiej tradycyjnie pielgrzymują osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, wraz ze swoimi opiekunami, oraz z ks. Pawłem Zalewskim duszpasterzem osób chorych i niepełnosprawnych. W tym roku osób niepełnosprawnych jest 12.

11:59 – XXV pielgrzymka wojskowa wyruszyła na Jasną Górę

Ponad 400 żołnierzy, pracowników wojska wyruszyło wraz z XXV Pieszą Pielgrzymkę Żołnierzy na Jasną Górę. Pątnicy w mundurach rozpoczęli dzień od Mszy celebrowanej wczesnym rankiem w katedrze polowej przez ks. płk. Januarego Wątrobę, wikariusza generalnego biskupa polowego Wojska Polskiego. Wraz z ok. czterystoma pielgrzymami polskimi na Jasną Górę idą także żołnierze ze Słowacji, Litwy oraz Stanów Zjednoczonych. Po drodze dołączą się jeszcze żołnierze armii chorwackiej. Na trasie do pątników przyjedzie bp Richard Spencer, pomocniczy biskup polowy armii amerykańskiej oraz bp Franciszek Rabek, biskup polowy armii słowackiej. 14 sierpnia, na Przeprośnej Górce spotkają się też funkcjonariusze i pracownicy straży granicznej oraz służby celnej.

11:55 – Bielsko-żywieccy pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

W strumieniach deszczu 1036 pielgrzymów wyruszyło 6 sierpnia z bazyliki mniejszej Nawiedzenia NMP w bielskim Hałcnowie w drogę na Jasną Górę. W ciągu 6 dni pokonają ponad 170 kilometrów, aby dotrzeć do Częstochowy. Hasłem 25. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która ma być dziękczynieniem za ŚDM, 1050. rocznicę chrztu Polski i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, jest „Miłosierdzie źródłem nadziei”. Ks. kan. Józef Walusiak, główny przewodnik pielgrzymki, zauważył, że pielgrzymka to swoiste igrzyska duchowe, nawiązując do rozpoczętej właśnie w Brazylii olimpiady letniej.

11:53 – Wyruszyła XXXVI Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

W sobotę rano z Wawelu wyruszyła kolejna Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Do Matki Bożej Częstochowskiej z Krakowa podąża w 9 grupach około 6,5 tys. pątników. „Będziecie zmierzać do Maryi, Matki Chrystusa, a w drodze z nią powtarzać słowa modlitwy 'Magnificat' i dziękować za wspaniały dar Światowych Dni Młodzieży” – mówił do pielgrzymów kard. Stanisław Dziwisz.

10:03 – Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup „17” już na trasie

Ponad 800 osób wyruszyło w tym roku w ramach 305. Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickiej Grup „17”. Zainaugurowała ją uroczysta Msza św. w stołecznym kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Liturgii przewodniczył były wiceprowincjał Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Warszawskiej Prowincji Chrystusa Króla, ks. Zenon Hanas SAC. Nawiązując w homilii do biblijnej sceny Przemienienia Jezusa życzył pątnikom autentycznego spotkania z Bogiem i doświadczenia Jego miłości i miłosierdzia. Wskazując na symboliczne znaczenie góry ks. Hanas SAC zachęcał pielgrzymów do głębokiej modlitwy. – Podobnie jak wspinanie się na szczyt, tak również i nasze życie duchowe wymaga wysiłku i zaangażowania. Niech zatem nasze modlitwy w czasie tej pielgrzymki pozwolą nam spojrzeć na życie niejako z lotu ptaka, czyli z pewnym dystansem – życzył pątnikom.

9:55 – 305. Warszawska Pielgrzymka Piesza już w drodze na Jasną Górę

Pod hasłem „Maryja Bramą Miłosierdzia” ze stolicy na Jasną Górę wyruszyła 305. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Rozpoczęła ją Msza św. sprawowana przed paulińskim kościołem pw. Świętego Ducha. Pielgrzymi dotrą na Jasną Gorę 14 sierpnia. Liturgii inaugurującej wędrówkę na Jasną Gorę przewodniczył bp Michał Janocha. Pomocniczy biskup arch. warszawskiej podkreślił, że pielgrzymka ma zarówno wymiar indywidualny, bo pątnicy idą z własnymi intencjami, ale i społeczny, bo przecież wędrują we wspólnocie. „Nie idę sam. Jestem maleńką cząstką wielkiej wspólnoty pielgrzymiej, a wspólnota pielgrzymia jest maleńką cząstką wielkiego Kościoła” – mówił bp Janocha.


4 sierpnia


21:23 – Diecezja sandomierska: blisko 2 tys. pątników idzie w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę

Blisko 2 tys. pątników XXXIII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Ziemi Sandomierskiej wyruszyło dziś, 4 sierpnia br. na Jasną Górę, pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Pielgrzymi wędrują do Częstochowy w czerech kolumnach z Janowa Lubelskiego, Stalowej Woli, Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza.

18:45 – Kielce: ok. 500 osób wyruszy w Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej

Ok. 500 osób spodziewają się organizatorzy IV Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę, która potrwa od 17 do 20 sierpnia. Część trasy przemierzy rowerem bp Jan Piotrowski. To prawdopodobnie największa pielgrzymka rowerowa w Polsce. „Mamy więcej chętnych, ale ze względów organizacyjnych jest niemożliwe, żeby wszyscy pojechali. I tak peleton złożony z 500. osób obejmuje 5 km” – mówi Aneta Winiarska–Syska, rzeczniczka pielgrzymki. Pielgrzymce towarzyszy hasło „Nowe życie w Chrystusie”.


3 sierpnia


21:57 – Lublin: wyruszyła 38. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W poniedziałek rozpoczęła się 38. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Odbywa się ona pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. – Trzeba porzucić nam wygodne kanapy i ubrać buty wędrowne – w homilii zachęcał za papieżem Franciszkiem abp Stanisław Budzik. Pielgrzymka zakończy się 14 sierpnia. W tym roku pielgrzymom towarzyszy hasło „Miłosierni jak Ojciec”. – Oprócz swoich osobistych intencji, które mamy w sercu i zabieramy do Matki Bożej, będziemy dziękować za Światowe Dni Młodzieży. Jednocześnie będziemy na wałach jasnogórskich wspominać dwudziestą piątą rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie i będziemy prosić o pomnażanie owoców ŚDM w polskim Kościele, na całym świecie, ale również w naszym osobistym życiu – tłumaczył KAI tegoroczny zamysł pielgrzymkowy ks. Mirosław Ładniak, dyrektor lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę.

17:26 – Rybnik: wyruszyła 71. Pielgrzymka Rybnicka ma Jasną Górę

W Bazylice św. Antoniego w Rybniku bp Marek Szkudło odprawił Eucharystię na rozpoczęcie 71. Pieszej Pielgrzymki Rybnickiej na Jasną Górę. Równocześnie jest to pielgrzymka archidiecezjalna. Pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” do Częstochowy podąża około 3,5 tysiąca pątników.
Szczególna intencja, która towarzyszy pielgrzymom, to pamięć o dwóch pątnikach zmarłych w zeszłym roku. Pierwszy z nich to Krzysztof pochodzący z parafii w Jejkowicach. Zmarł na trasie pielgrzymki kilka kilometrów przed Jasną Górą. Lekarzom, którzy byli obecni na miejscu nie udało się go uratować.
Drugi z nich to Stanisław Pol, który był jednym z pierwszych organizatorów rybnickiej pielgrzymki. Wraz z kolegami z liceum w 1946 roku w podziękowaniu za przeżycie wojny postanowili pójść pieszo do Matki Bożej na Jasną Górę. Od tamtego roku pielgrzymka wyrusza po raz 71.


2 sierpnia


16:54 – Wrocław: wyruszyła 36. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Ponad tysiąc pielgrzymów wyruszyło dziś z wrocławskiej katedry, by po 9 dniach drogi i przebyciu ponad 200 km dotrzeć do duchowej stolicy Polski. – Idziecie śladami papieża Franciszka – zwrócił się do pątników abp Józef Kupny, nawiązując do wizyty Ojca Świętego w Częstochowie. – Idźcie po tych śladach także duchowo, będąc jak On pełnymi dobroci, miłości Boga, delikatności i wrażliwości na drugiego człowieka – dodał hierarcha.

15:44 – „Chrzest źródłem miłosierdzia” – początek 24. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę

Nabożeństwo inaugurujące pielgrzymkę zostało odprawione w katedrze o godzinie 6 rano. Przewodniczył mu biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Wśród blisko 700 pielgrzymów przeważają ludzie młodzi. Są też całe rodziny, dzieci i osoby starsze. „W tym roku podejmujemy temat miłosierdzia i chrztu. Ma to związek z przeżywanym Rokiem Miłosierdzia i jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski” – powiedział ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik pielgrzymki. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu młodych dopiero, co wróciło ze Światowych Dni Młodych w Krakowie. Zachęcamy, żeby dołączyli do nas, jak tylko odpoczną i nabiorą sił. Dołączyć się można w każdej chwili” – dodaje ks. Majewski.

14:00 – Gniezno: pielgrzymi z archidiecezji gnieźnieńskiej wyruszyli na Jasną Górę

Z Gniezna wyruszyła dziś Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Pątnicy wędrują pod hasłem „Zalogowani przez chrzest”, w nawiązaniu do trwającego roku 1050-lecia Chrztu Polski. W drodze będą do 10 sierpnia.

11:12 – Grupy siedleckie 36. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej wyruszyły na Jasną Górę

Msza św. w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy rozpoczęła oficjalnie 36. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa „Błogosławieni miłosierni”. 2 sierpnia z siedleckiej katedry wyruszyło sześć grup, w tym grupa nr 6 ze Zbuczyna, która już 1 sierpnia dotarła na nocleg do Siedlec. W homilii bp Kazimierz Gurda powiedział, że dobrze, iż w grupach pielgrzymkowych jest młodzież, ale też pokolenie ich rodziców i dziadków. – W ten sposób pielgrzymka staje się znakomitą okazją do przekazywania żywej wiary – mówił.

11:00 – Przygotowania do 35. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę

Trwają przygotowania do jubileuszowej 35. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która jako co roku wyruszy z bazyliki katedralnej w Płocku 6 sierpnia. Będzie jej przyświecało hasło „Miłosierni jak Ojciec”. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki Światowym Dniom Młodzieży weźmie w nich udział więcej niż w ostatnich latach młodych pielgrzymów. Do udziału w historycznej pielgrzymce zachęca młodzież i wszystkich wiernych biskup płocki Piotr Libera. Historycznej nie tylko ze względu na jej kolejność, ale także dlatego, że w czerwcu w diecezji płockiej zakończyła się peregrynacja Ikony Jasnogórskiej. „Kościół płocki czekał na Maryję, bo ludzie na Mazowszu kochają Maryję. Można powiedzieć, posługując się językiem Papieża Franciszka, że Maryja `zrobiła raban` w diecezji płockiej. Pojawia się jednak też pytanie w głowie: jak to pozytywne, piękne doświadczenie podtrzymać w naszych parafiach?” – pyta ordynariusz diecezji płockiej.

9:10 – Wrocław: ruszyła 36. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Ponad tysiąc pielgrzymów wyruszyło dziś z wrocławskiej katedry, by po 9 dniach drogi i przebyciu ponad 200 km dotrzeć do duchowej stolicy Polski. – Idziecie śladami papieża Franciszka – zwrócił się do pątników abp Józef Kupny, nawiązując do wizyty Ojca Świętego w Częstochowie. – Idźcie po tych śladach także duchowo, będąc jak On pełnymi dobroci, miłości Boga, delikatności i wrażliwości na drugiego człowieka – dodał hierarcha.


1 sierpnia


11:05 – XXVI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasna Górę na trasie

1 sierpnia pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie” wyruszyła na trasę XXVI Drohiczyńska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. O nowym życiu w Chrystusie, otrzymanym w sakramencie chrztu świętego, będzie przypominać pielgrzymkowy znaczek. Jest na nim krzyż na tle biało-czerwonej flagi. Pod krzyżem znajduje się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej oraz chrzcielnicy z katedry drohiczyńskiej.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite