Nasze projekty

Pielgrzymi szlak – wyzwanie i ryzyko

Tuż po Światowych Dniach Młodzieży (2 sierpnia) rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Od źródeł chrzcielnych Polski pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę pod hasłem: „Zalogowani przez chrzest”.

Reklama

Propozycja

Z Gniezna wyruszy sześć grup regionalnych. Grupa czerwono-żółta z Inowrocławia i grupa błękitno-żółto-zielona z Mogilna pójdzie jako GRUPA REGIONALNA INOWROCŁAW pod przewodnictwem ks. Marcina Przybylskiego i pod duchową opieką o. Grzegorza Sucheńskiego OFMCap.

Dwie grupy zjednoczone pod sztandarem św. Franciszka z Asyżu wyruszą ramię w ramię jako „bracia i siostry od pokuty”, aby „doszukiwać się osoby żyjącego Chrystusa i działającego w braciach, w Piśmie Świętym, w Kościele i w czynnościach liturgicznych” a także, aby „naśladować Maryję przez całkowite poddanie swych pragnień Bogu” .

Reklama

DSC_0414

Reklama

Grupa Regionalna Inowrocław to grupa z temperamentem, a jednocześnie ćwicząca się w pokorze i posłuszeństwie, w byciu dobrym jak chleb. Tworzą ją ludzie tacy jak Ty, którzy podjęli wyzwanie i zdecydowali stać się szalonymi dla Jezusa. A jacy są? Rozmodleni, roześmiani, rytmiczni, pomysłowi, pomocni, wieczorem umyci i wiecznie głodni. Grupa Regionalna z Inowrocławia to konkretna propozycja dla wszystkich, którzy od pielgrzymowania oczekują „czegoś więcej”. To duchowa dawka mocy, kondensacja wszystkiego, co Boże i piękne!

Osoby, które zdecydują się pójść z tą grupą, zakochają się w Liturgii Godzin, poznają duchowość franciszkańską, odkryją świętych Kościoła, nauczą się słuchać – nie tylko lektury duchowej czytanej głośno podczas drogi, ale i samego Boga w etapach ciszy i porannych medytacjach… I wrócą do domu zupełnie przemienieni.

Reklama

DSC_0243

Okiem pielgrzyma

– Kiedy pierwszy raz zapisałam się na pielgrzymkę na Jasną Górę nie sądziłam, że w ogóle na nią pójdę, a co dopiero, że na stałe zagości ona w moim kalendarzu – wspomina Klaudia.

– Był to dla mnie niewyobrażalny stres. Do ostatniej minuty szukałam sposobu, żeby nie opuszczać Inowrocławia. Kiedy tak stałam i zastanawiałam się: „jakby tu bohatersko uciec?”, ksiądz przewodnik powierzył mi jedną z pielgrzymkowych funkcji.

Uznałam, że skoro już idę, to postaram się „czerpać garściami”, a trzeba przyznać: jest z czego brać! Tak zaczęły się moje pierwsze rekolekcje w drodze, podczas których nie brakowało mojej ukochanej Liturgii Godzin, porannych medytacji, ciszy, wartościowych konferencji, świętych a nawet śpiewów w czterogłosie.

Wszystko to za sprawą naszego duszpasterza, który przez cały rok ogarnia to Boże przedsięwzięcie swoją modlitwą i pomysłami. Właściwie to już kilka dni po wejściu na Jasną Górę stara się planować kolejną pielgrzymkę, tak aby droga do Matki nie stała się tylko corocznym rytuałem, ale żywym spotkaniem z  Chrystusem. Ks. Marcin Przybylski to gorliwy kapłan, „zapalony” pielgrzym i człowiek o zaraźliwym uśmiechu. I jak zaczyna mówić o pieszej pielgrzymce, od razu pojawia się niezwykły błysk w jego oku.

DSC_0067

Wspólnota pielgrzymów pełna jest przyjaznych ludzi w każdym wieku, „zarażonych” takim sposobem przeżywania rekolekcji i niezwykle otwarta na tych, którzy przychodzą do niej po raz pierwszy. Może i Ty zdecydujesz się iść z nami? Zapraszamy na stronę biura pielgrzymkowego. Informacji udziela i zapisy przyjmuje codziennie: ks. Marcin Przybylski, e-mail: [email protected]. Zgłosić można się również przez formularz elektroniczny.


Agata Szewczykowska, ŚDM archidiecezji gnieźnieńskiej

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę