Nasze projekty

O co najczęściej prosi papież Franciszek?

"Proszę, nie zapominajcie modlić się za mnie" - to zdanie papież Franciszek niemal jak mantrę powtarza podczas spotkań z wiernymi przy różnych okazjach. Dlatego zapraszamy, aby szczególnie dziś - w 6. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową spełnić tę jego prośbę.

Reklama

Gdy regularnie słucha się różnych wystąpień papieża, czy to środowych audiencji generalnych, czy niedzielnego „Angelusa” z okna w Watykanie, trudno nie zauważyć, jak często Franciszek prosi nas o modlitwę. Zdanie „pregare per me” dokłada niemal do wszystkich spontanicznych pozdrowień, ale też mówi je przy prywatnych rozmowach. Świadczy o tym choćby historia kleryka Rafała Orzechowskiego z Łomży, który podczas osobistego spotkania z Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie usłyszał:

„Ja modlę się za ciebie, a ty módl się za mnie

– Słysząc tę propozycję, byłem w szoku: głowa Kościoła prosi mnie, szeregowego żołnierza, o modlitwę… Wiedziałem, że nie mogę tego przegapić – mówił w rozmowie z KAI Rafał Orzechowski. Dodał jednak, że akcja modlitwy za Franciszka nie może być jednorazowa, zapłonąć i szybko zgasnąć, dlatego właśnie w tym roku przeprowadza ją po raz drugi z rzędu. 

Reklama

My również dołączamy do tego apelu: włączmy dziś papieża w nasz codzienny Różaniec, dodajmy za niego choć jedną „dziesiątkę”, pójdźmy w jego intencji na Mszę św. 

Szczególna Msza św. z udziałem watykańskiego Sekretarza Stanu kard. Pietro Parolina oraz prezydenta RP Andrzeja Dudy odbędzie się dziś, 13 marca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 17:30. Udział w niej może wziąć każdy wierny, bez obowiązku posiadania wejściówek – wystarczy że przyjedzie do świątyni na godz. 16. W liturgii wezmą udział polscy kardynałowie i biskupi, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz wielu ruchów i stowarzyszeń katolickich. Z uwagi na obecność watykańskiego gościa Msza św. będzie sprawowana po łacinie, ale wierni dostaną specjalne książeczki z tłumaczeniem i objaśnieniami. 

Ważnym momentem w czasie liturgii (tuż po modlitwie po Komunii) będzie przekazanie Ojcu Świętemu na ręce kard. Parolina kopii Świecy Niepodległości, którą papież Pius IX w 1867 r. ofiarował Polakom prosząc, by zapalili ją w wolnej Warszawie. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r. prezydent RP Andrzej Duda zapalił ją ponownie w Świątyni Opatrzności Bożej.

Reklama

Msza św. będzie transmitowana na antenie TVP Info.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę