Nasze projekty

Franciszek otrzymał „Ilustrowaną Biblię Miłosierdzia”

Papież Franciszek otrzymał pierwszy egzemplarz „Ilustrowanej Biblii Miłosierdzia”. Wręczyli go Ojcu Świętemu w ramach audiencji w Watykanie przedstawiciele dwóch wydawnictw: „DOMI Exclusiv: z Wiednia i ”Müller & Schindler” z Simbach nad Inn. Luksusowe wydanie Biblii ukazało się w limitowanym nakładzie 2016 egzemplarzy.

Reklama

Każdy z nich oprawiony jest w skórę, ma pozłacaną zapinkę i krawędzie kart, a na tytułowej stronie krzyż z rubinami. Na 1024 stronicach znajduje się ponad 920 ilustracji, w tym liczne pokryte złotą folią. Stanowią one przegląd europejskiej historii sztuki ośmiu wieków.

Franciszek znał od początku proces powstawania tego wyjątkowego dzieła edytorskiego. Nie tylko własnoręcznie napisał bardzo osobistą przedmowę, ale wyszukał też szpital dziecięcy w Afryce, na rzecz którego przeznaczona jest część zysku ze sprzedaży „Ilustrowanej Biblii Miłosierdzia” – poinformowali wydawcy.

Charlotte Kramer z wydawnictwa “Müller & Schindler” powiedziała w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress, że nad przygotowaniem tej wyjątkowej pozycji edytorskiej przez kilka lat pracowała grupa specjalistów. Zamieszczono w nim najwyższej jakości reprodukcje 154 rękopisów będących w posiadaniu 40 bibliotek na świecie. Wśród najbardziej znanych są gotyckie ilustracje biblijne z Biblioteki Narodowej w Wiedniu, z psałterza św. Albana (biblioteka katedralna w Hildesheim) oraz z Biblii św. Wacława i ewangeliarza ze Strahova, znajdujących się w klasztornych zbiorach w Pradze. Każdy egzemplarz tej wyjątkowej Biblii zawiera ręcznie wpisany kolejny numer limitowanej edycji i jest umieszczony w luksusowej kasecie.

Reklama
Reklama

Wydawcy nie zdradzają ceny jednego egzemplarza tej edycji, a informacje można znaleźć na stronie wydawnictwa www.muellerundschindler.com.


ts (KAI) / Rzym

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite