Nasze projekty

Powołani i pełni pasji. Poznaj niesamowitych kapłanów w cyklu „O księdzu mowa”

Zwyczajni i zarazem niezwyczajni księża. To oni są bohaterami najnowszego cyklu tekstów: “O księdzu mowa”. Autorski cykl prowadzi Weronika Kostrzewa.

Reklama

Księża, kaznodzieje, duszpasterze, ale też “czarni”, czy wręcz “klechy” – o duchownych, w ostatnim czasie, mówi się i pisze wiele. W tej wojnie na oskarżenia i obronę zapominamy czasem, że dotyczy ona drugiego człowieka. Ma on nie tylko imię, nazwisko oraz PESEL, ale też zainteresowania, pasję, wiedzę, talenty i swoją historię. Jest fascynujący, ciekawy, warto go poznać i posłuchać, co ma do powiedzenia – mówi Weronika Kostrzewa, autorka cyklu.

Przyznaje też, że w czasie rozmów, prawdziwie zasłuchuje się w to, co mówią goście. Po każdym nagraniu czuję się bogatsza! A to dopiero początek! – dodaje.

Ks. Mariusz Wedziuk, ks. Przemysław Kwiatkowski, ks. Teodor Sawielewicz, ks. Zenon Myszk. To pierwsi bohaterowie cyklu “O księdzu mowa”. Ich pasje są bardzo różne, jednak łączy je wspólny mianownik – działa przez nie Pan Bóg. Historie, którymi się dzielą, pokazują, że pójście za głosem powołania nie oznacza rezygnacji ze swoich dotychczasowych zainteresowań, a raczej pokazuje jak mogą być one narzędziem do jeszcze większego zaangażowania w duszpasterstwo.

Reklama

Księży pełnych pasji i nietypowych zainteresowań znaleźć nie jest trudno. Wielu z nich mamy na wyciągnięcie ręki – w swoich parafiach i diecezjach. Wśród nich są nie tylko sportowcy, muzycy, czy malarze, ale także historycy, kucharze, a nawet pszczelarze. 

Cykl “O księdzu mowa” stwarza przestrzeń, w której poznając lepiej naszych duszpasterzy, możemy stać się sobie nawzajem bardzo bliscy. Mam nadzieję, że ten cykl zachęci nas do poznawania księży, których mamy wokół siebie – wskazuje Weronika Kostrzewa i dodaje: “ludzka relacja duchowny-świecki jest obu stronom – i Kościołowi – bardzo potrzebna”.

Reklama

ZOBACZ ARTYKUŁY W CYKLU “O KSIĘDZU MOWA”:


16 lat w sutannie i 35 za obiektywem. Ks. Mariusz Wedziuk


Biegający rektor. Ks. dr Przemysław Kwiatkowski

Reklama

Modlitwa, ewangelia i bańki mydlane. Ks. Teodor Sawielewicz


Santiago de Łeba – by nie ustać w drodze.Ks. Zenon Myszk


 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę