Nasze projekty
Reklama
Fot. telewizja.krakow.pl,Facebook / Bieniecki Piotr,Wikipedia

„Zacznij od Bacha” wykonane przez tłumy w Krakowie! [VIDEO]

„Zacznij od Bacha” - zaśpiewały chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego!

Chyba nie ma w Polsce osoby, która od razu nie zanuciłaby tej wyjątkowej piosenki! „Zacznij od Bacha” to jeden z pierwszych i najpopularniejszych utworów Zbigniewa Wodeckiego.

ZOBACZ>>> „Od razu powiedziałem, że tego nie nagram”. Dlaczego Zbigniew Wodecki nie chciał śpiewać „Pszczółki Mai”?

Dlaczego Wodecki zaczął od Bacha?

Zbigniew Wodecki w wielu rozmowach i wystąpieniach opowiadał o kulisach powstania utworu „Zacznij od Bacha”. To był palec boży – usiadłem do pianina i tak wyszło – mówił dla PAP. Żeby odnieść sukces trzeba się związać z porządnym z nazwiskiem. Tak właśnie powstała piosenka „Zacznij od Bacha” – mówił dla radiowej Jedynki.

Reklama

„Zacznij od Bacha” na Rynku Głównym w Krakowie

„Zacznij od Bacha” zabrzmiało w niecodziennym wykonaniu na Rynku Głównym w Krakowie. Utwór Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewały chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści a także rodzina i bliscy artysty. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się w Krakowie festiwalu „Wodecki Twist”.

Wyśpiewana kariera Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki karierę muzyczną zaczynał w latach 60., grając na skrzypcach w zespołach Czarne Perły i Anawa. W latach 1968–1973 akompaniował Ewie Demarczyk podczas tras koncertowych po świecie. W latach 70. zadebiutował jako piosenkarz. Od czasu debiutu wydał solowe albumy studyjne. Popularność przyniosły mu też wykonania tytułowych piosenek z animacji Pszczółka Maja i Rudolf czerwononosy renifer.

CZYTAJ>>> Historia miłości Zbigniewa i Krystyny Wodeckich wyrażona w piosence pt. „Lubię wracać tam, gdzie byłem”

Reklama

Był kilkukrotnym zdobywcą nagród na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dwukrotny laureatem Nagrody Artystycznej Polskiej Estrady „Prometeusz”, dwukrotnym laureatem Fryderyka oraz Złotego Fryderyka. Zdobywcą nagrody dziennikarzy na 2. Międzynarodowym Festiwalu Interwizji. Odznaczony Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Odznaki „Honoris Gratia” i pośmiertnie Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Pomiędzy projektami muzycznymi prowadził rozrywkowe programy telewizyjne i festiwale muzyczne, był jurorem dwunastu edycji programu „Taniec z gwiazdami”, pojawił się gościnnie w kilku serialach telewizyjnych oraz wziął udział w trzech dużych kampaniach reklamowych.

bibliotekapiosenki.pl, jedynka.polskieradio.pl, krakow.pl, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę