Takiej aranżacji Barki jeszcze nie słyszałeś. Śpiewają stypendyści

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia nagrali z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły jego ulubioną pieśń "Barka", ale w niezwykłej aranżacji. "Ojcze Święty, w 100. rocznicę urodzin przychodzimy do Ciebie z pieśnią, która towarzyszyła Ci przez lata. Twoje dzieci" - czytamy w opisie.

Reklama

– To wyjątkowy projekt muzyczny. Jan Paweł II zmienił całkowicie moje życie. Mogę powiedzieć, że to dzięki Niemu i fundacji jestem w tym, a nie w innym miejscu. Jako zespół działamy muzycznie od 6 czy 7 lat. Wychowaliśmy się poznając i zgłębiając nauki i treści papieża-Polaka. Utwór „Barka” w takiej aranżacji powstał w hołdzie Ojcu Świętemu – mówi Katarzyna Jaśkiewicz, była stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Projektem kierowała Marta Dywicka. – „Barka” powstała z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyła. Gdyby nie Jan Paweł II nie byłoby fundacji i nas stypendystów. Ale to nie koniec tej przygody, bowiem planujemy wydać za kilka miesięcy płytę z tekstami opartymi na nauczaniu Jana Pawła II. Dlatego „Barkę” należy traktować jako preludium do tego, co będzie się działo za chwilę – powiedziała Marta Dywicka.  

Autorem niezwykłej aranżacji, którą słyszymy jest Mateusz Banasiuk, kompozytor związany z Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Rakowieckiej w Warszawie, znany m.in. z niezwykłego opracowania „Różaniec śpiewany”. 

Reklama
Reklama

„Barkę” na 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II nagrał zespół „Tylko Ty”, składający się z byłych i obecnych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wideo ma już łącznie ponad 100 tys. wyświetleń na YouTubie i Facebooku. Można je obejrzeć tutaj:

Reklama
Reklama

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. Powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Najważniejszym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

ad, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę