Nasze projekty
Reklama
fot. Sanah fan club/YouTube

„Jolka, Jolka pamiętasz”. Nieśmiertelna ballada Budki Suflera w wykonaniu Sanah i Felicjana Andrzejczaka [WIDEO]

"Jolka, Jolka pamiętasz" to jedna z najpiękniejszych ballad rockowych, jakie pamięta historia polskiej muzyki. Posłuchajcie jej wyjątkowego wykonania Sanah i Felicjana Andrzejczaka, a szczególnie w roku, gdy zespół, który ją stworzył, obchodzi swoje 50-lecie swojego powstania.

„Jolka, Jolka pamiętasz” to wyjątkowa ballada zespołu Budki Suflera, która została wydana w 1982 r. Tekst do utworu napisał Marek Dutkiewicz, a muzykę Romuald Lipko. Piosenkę zaśpiewał ówczesny wokalista zespołu – Felicjan Andrzejczak.

Utwór ten od momentu powstania cały czas zyskiwał na popularności, by w końcu stać się prawdziwym, muzycznym bestsellerem. To wielki, a nawet największy przebój Budki Suflera (został nim ogłoszony w 2014 r. podczas pożegnalnego koncertu zespołu), który doczekał się również angielskiej wersji w wykonaniu Krzysztofa Cugowskiego. Utwór zajął również 8. miejsce na liście „Polski Top Wszech Czasów”, który przygotowywany jest przez Program III Polskiego Radia.

Czytaj także >>> Sanah w przepięknej piosence! „Jeśli gdzieś zabłądzisz, to przypomnij sobie kilka moich słów…”

Reklama

Utwór niedawno zyskał na popularności ponownie, bowiem młoda artystka Sanah wykonała go na jednym ze swoich koncertów i zaprosiła do wspólnego wykonania „Jolki” jej wokalistę – Felicjana Andrzejczaka. Ten duet naprawdę robi wrażenie!

Sanah i Felicjan Andrzejczak – „Jolka, Jolka pamiętasz”

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę