Nasze projekty
Poland's Anita Wlodarczyk reacts while competing in the women's hammer throw final during the Tokyo 2020 Olympic Games at the Olympic Stadium in Tokyo on August 3, 2021. (Photo by Andrej ISAKOVIC / AFP)

„Te różowe włosy mają przypomnieć kobietom, aby się badały”. Anita Włodarczyk wspiera walkę z rakiem

Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, wsparła w nietypowy sposób kampanię walki z rakiem piersi. Sportsmenka przefarbowała włosy na różowo, aby przypomnieć kobietom o badaniach profilaktycznych.

Reklama

Włodarczyk przypomniała, że październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego postanowiła zmienić kolor włosów na różowy, aby w ten sposób przypomnieć kobietom o regularnych badaniach profilaktycznych.

To dlatego, że w tym sezonie rzucałam różowym młotem oraz dlatego, że brałam udział w kampanii przeciw rakowi piersi u kobiet. Przy okazji gali olimpijskiego chciałam przypomnieć, aby kobiety poddawały się badaniom profilaktycznym – powiedziała.

Od wielu lat październik jest miesiącem świadomości raka piersi, dlatego w tym czasie częściej podejmuje się tematy związane z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem nowotworów.

Reklama
Reklama

Od 2008 roku 15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

kh/sport.se.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę