Nasze projekty

Mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk: Wierzę w Boga, jestem mu oddana

„Wierzę w Boga, kocham Go, jestem Mu oddana. Wierzę, że moje istnienie ma sens i nie skończy się śmiercią fizyczną” – deklaruje Anita Włodarczyk, która trzeci raz w karierze została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem.

Fot: Twitter.com/@TeamOrlen

Wierzę w Boga, kocham Go, jestem Mu oddana. Wierzę, że moje istnienie ma sens i nie skończy się śmiercią fizyczną. W moim życiu było wiele sytuacji, w których szczególnie odczuwałam obecność Boga i w wielu przypadkach wiedziałam, że mi pomógł – mówiła kiedyś Włodarczyk.

Po jednym ze swoich startów przyjechała na Jasną Górę. Jestem tu po raz trzeci. Zaczęłam swoją przygodę tutaj po igrzyskach w Londynie. Chciałam przyjechać podziękować Panu Bogu, Matce Bożej za dotychczasową łaskę.

Reklama

Co roku jestem tutaj, zawsze po sezonie, przede wszystkim dziękuję, ale także czuję się wtedy pewniej, bo wiem, że zawsze Pan Bóg i Matka Boża są ze mną przez cały czas. Jestem od dziecka wychowana w duchu chrześcijaństwa, więc na co dzień jestem z Bogiem, i wiem, że podczas zawodów Bóg jest ze mną – mówiła wtedy Włodarczyk.

Włodarczyk we wspaniałym stylu obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej. Prowadziła w konkursie od drugiej kolejki i w kolejnych rzutach jeszcze poprawiła swój rezultat. Drugie miejsce zajęła Chinka Wang Zheng, a trzecie Malwina Kopron.

ag/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę