Nasze projekty
fot. Magdalena Korzekwa-Kaliszuk/facebook.com

Szymon z Zespołem Downa marzył, aby zostać projektantem mody. Właśnie odbył się jego pierwszy pokaz

"Odkąd miał 10 lat marzył, aby zostać projektantem mody. Zaczął od pocięcia i przerobienia sukienki jego siostry, ale z czasem zaczął tworzyć coraz bardziej profesjonalne kreacje" - pisze Magdalena Korzekwa-Kaliszuk o 24-letnim Szymonie. 19 marca odbył się w Rzeszowie pokaz zaprojektowanych przez niego sukni.

Reklama

Szymon od dzieciństwa marzył, aby został projektantem mody. Zaczął od pocięcia i przerobienia sukienki siostry, ale z czasem zaczął tworzyć coraz bardziej profesjonalne kreacje. Wyspecjalizował się w projektowaniu sukni i garniturów kobiecych – pisze w swoim poście na facebooku Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.


21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji w sobotę 19 marca w Rzeszowie podczas wydarzenia „Marzenia mają moc” odbył się wyjątkowy pokaz mody 24-letniego Szymona Łuszczki. Po 13 latach spełniło się jego marzenie i w Rzeszowie odbył się pokaz zaprojektowanych przez niego sukni. Wśród kilku modelek była jego Mama Dana – zaznacza Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Czuję się jak królewna. Po raz drugi w życiu. Pierwszy raz czułam się tak jak wychodziłam za Mąż, a teraz gdy Szymon zaprojektował dla mnie suknie – mówiła po pokazie dumna Mama.

Reklama

Szymon z pewnością może być inspiracją dla wielu ludzi, zarówno dla tych pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych. Przez wiele lat marzył o swoim pokazie mody i w końcu się udało. Uczy podążać za swoimi marzeniami, nawet jeśli z powodu różnych barier, wydają się one nieosiągalne – podkreśliła w swoim poście Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

pa, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę