Nasze projekty

Przyszły ksiądz należał do świadków Jehowy. „Pan pozwolił mi wrócić”

25-letni Miguel Mendoza wychowywał się w rodzinie świadków Jehowy. Jako nastolatek zaczął poznawać wiarę katolicką, a historia jego nawrócenia zaczęła się od zdjęcia z Janem Pawłem II. Za kilka miesięcy przyjmie święcenia kapłańskie.

Reklama

Mendoza urodził się w Kolorado, a 13 lutego został wyświęcony na diakona wraz z ośmioma innymi kandydatami z archidiecezji Denver.

Diakon wychowywał się w rodzinie świadków Jehowy. Kiedy moja mama mieszkała jeszcze w Meksyku, chciała zostać zakonnicą, ale nie pozwoliła jej na to moja babcia. Później rodzina porzuciła wiarę katolicką i związała się ze świadkami Jehowy -powiedział El Pueblo Católico z archidiecezji Denver.

„Wychowywałem się ze świadomością, że Kościół katolicki nie jest dobry”

Mimo to, jak przyznaje, to dzięki matce nauczył „prawdziwej miłość do Boga, choć nie najdoskonalszej, ponieważ świadkowie Jehowy mają inne poglądy niż katolicy”.

Reklama
Reklama

Niewłaściwie rozumieją wiarę katolicką. Nie zgadzają się z nauką Kościoła katolickiego i niemal pałają do niego nienawiścią. Wychowywałem się ze świadomością, że Kościół katolicki nie jest dobry – powiedział przyszły ksiądz.

Mendoza w wieku 16 lat postanowił dowiedzieć się więcej o wierze katolickiej. Chciałem wiedzieć, dlaczego byliśmy przeciw Kościołowi katolickiemu, dlaczego miałby nauczać fałszywie. Dlaczego katolicy czczą Maryję Dziewicę lub papieża. Chciałem poznać te złe rzeczy, które przypisywano Kościołowi – powiedział.

„Pan pozwolił mi wrócić do Kościoła”

Kiedy poznawał wiarę katolicką, zainteresował się również kapłaństwem i trafił na zdjęcie Jana Pawła II, który odprawiał mszę. I pomyślałem: „Co on robi? Dlaczego ma ornat, dlaczego jest przy ołtarzu z kawałkiem chleba, a lud przed nim klęczy?”– powiedział.

Reklama
Reklama

Diakon poczuł pragnienie, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Kiedy czytał o mszy świętej, a „później o ojcowskiej miłości papieża do swojego ludu, ludu Kościoła katolickiego, zapragnął naśladować ten przykład”.

Jak podkreślił, w tym momencie Pan zasiał ziarno i zaczął rozwijać powołanie kapłańskie. Poczułem, że Pan wzywa mnie do czegoś tak pięknego, jak sprawowanie mszy świętej albo przyniesienie Chrystusa na ołtarz. Zdecydowałem się ochrzcić, a dwa lata później wstąpiłem do seminarium – mówił diakon.

Diakon dziękuje Bogu, że pozwolił wrócić do Kościoła nie tylko mu, ale również całej rodzinie. Po tym, jak zostaliśmy ochrzczeni z moim bratem, moi rodzice zdecydowali się ponownie wstąpić do Kościoła katolickiego – powiedział.

Reklama

kh/CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę