fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Posługują w różny sposób. Dziękujemy za Waszą pracę! [GALERIA]

Spotykamy ich w różnych miejscach, w których dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale też ciepłem i uśmiechem. Dzień Życia Konsekrowanego to szczególny czas, kiedy możemy podziękować za codzienną pracę sióstr, zakonników i świeckich osób konsekrowanych.

Reklama

W archidiecezji warszawskiej posługuje ok. 2 tys. sióstr zakonnych i ok. 500 zakonników. Są też członkowie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane.

„Osoby konsekrowane mają z woli Chrystusa stawać się nowym zaczynem, solą ziemi i światłem świata. Dzień Życia Konsekrowanego jest więc szczególnym przypomnieniem i zobowiązaniem do trwania w oblubieńczej relacji z Chrystusem” – podkreśla o. Wiesław Kulisz, dyrektor Wydziału Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

W archidiecezji warszawskiej pracują m.in. o. Wiesław Kulisz, s. Judyta Pudełko, o. Jacek Salij, o. Gabriel Bartoszewski.

Reklama

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II i co roku jest obchodzony 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego.

Przygotowaliśmy specjalną galerię, gdzie możecie zobaczyć konkretne twarze tych, którzy na co dzień posługują w Kościele.

archwwa.pl, awo, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę