Nasze projekty
FOT. Ołena Zełenska/Facebook.com

Ołena Zełenska: nie jesteśmy teraz sami, bo nie walczymy tylko o siebie

"Nasze dzieci na pewno zostaną wyleczone, między innymi z urazów psychicznych, aby żyć na pokojowej Ukrainie. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteśmy teraz sami. Bo nie walczymy tylko o siebie" - napisała Ołena Zełenska we wpisie w kontekście walki o przyszłość ukraińskich dzieci.

Reklama

Ciężko spokojnie to oglądać – napisała Ołena Zełenska. Nietrudno się z nią zgodzić. Widok dzieci, które rodzą się w schronach, które poszukują bezpieczeństwa chwyta za serce. Generalnie widok chorych dzieci jest trudny, a gdy dochodzi do tego temat wojny, jeszcze ciężej jest zrozumieć ten ogrom cierpienia.

Młodzi pacjenci Narodowego Szpitala Dziecięcego „Ohmatdit”, który zajmuje się najcięższymi przypadkami z całego kraju, są teraz zmuszeni do leczenia bombos. Ale nasze dzieci będą miały lepsze warunki! Teraz otrzymuje i przetwarza propozycje pomocy humanitarnej z całego świata. Głównymi celami są leczenie, ochrona dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, zapewnienie warunków do kontynuowania edukacji – napisała Pierwsza Dama Ukrainy.

Nie walczymy tylko o siebie

Żona prezydenta Ukrainy zwróciła uwagę, że dzięki pomocy państw: Polski, Francji, Turcji, Litwy, ukraińskie dzieci będą miały możliwość schronić się w tym trudnym czasie, a ponadto będą miały trwały dostęp do edukacji i ośrodków pomocowych. Aktywnie współpracujemy w tych kierunkach z Pierwszą Damą Francji Brigitte Macron i Pierwszą Damą Litwy Dianą Nausiediené; mam ogromne poparcie od Pierwszej Damy Turcji Emine Erdogan i Agaty Dudy, Pierwszej Damy Polski – napisała na Facebooku.

Reklama

Nasze dzieci na pewno zostaną wyleczone, między innymi z urazów psychicznych, aby żyć na pokojowej Ukrainie. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteśmy teraz sami. Bo nie walczymy tylko o siebie – zakończyła Ołena Zełenska.

kw/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę