Nasze projekty
fot. Wikipedia Commons

Lewandowski został zapytany o Jana Pawła II. „Zawsze będę go pamiętał”

Robert Lewandowski w jednym z wywiadów został zapytany o św. Jana Pawła II. Piłkarz wypowiedział się o nim z wielkim szacunkiem. "Zawsze będę go pamiętał jako tę osobę, która starała się uczynić świat lepszym" - przyznał.

Reklama

Robert Lewandowski w jednej z ostatnich rozmów z dziennikiem „La Vanguardia” został zapytany między innymi o św. Jana Pawła II.

Piłkarz wypowiedział się na temat wielkiego świętego z wielkim szacunkiem. Podkreślił, że jego postawa jest dla niego przykładem. To jaki był dla ludzi, jaki był otwarty. To, co zrobił dla ludzkości. Zawsze będę go pamiętał jako tę osobę, która starała się uczynić świat lepszym – powiedział.

„Wiem, że Bóg na pewno cały czas nade mną czuwa”

To nie pierwszy raz kiedy Polak tak otwarcie podkreśla, jak ważna są dla niego: wiara i Bóg, również na boisku. Przypomnijmy, że w 2012 roku piłkarz został jedną z twarzy akcji „Nie wstydzę się Chrystusa”.

Reklama

Jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa ani swojej wiary. Wiem, że Pan Bóg na pewno cały czas nade mną czuwa. Jeśli chodzi o wiarę, to wiadomo, że czasem nie tylko w życiu, ale też w świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze – mówił wówczas Lewandowski.

Sportowiec przyznał, że obecność Boga czuje wszędzie, nawet na boisku, a wiara odgrywa również ważną rolę w całym jego życiu prywatnym.

  Prześlij swoje świadectwo:

  pa, kh przegladsportowy.onet.pl/Stacja7

  Reklama

  Reklama

  Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę