fot. ChnNewspl/YouTube.com

Jim Carrey: Wierzę, że cierpienie prowadzi do zbawienia

Jim Carrey to jeden z najbardziej znanych, amerykańskich aktorów komediowych. Znamy go z ról w filmach: "Bruce Wszechmogący", "Maska", czy "Truman Show". Jim Carrey w życiu osobistym jest osobą bardzo wierzącą. Dziś obchodzi swoje 60. urodziny.

Reklama

Jim Carrey był gościem spotkania organizacji Homeboy Industries w Los Angeles, która zajmuje się pomocą byłym więźniom i członkom gangów. Przemówił do podopiecznych organizacji i przypomniał im o tym, kto cierpiał za grzechy wszystkich ludzi.

„Cierpienie prowadzi do zbawienia”

Podkreślił, że to miejsce, w którym obecnie się znajdowali wypełnia Bóg. Jim Carrey powiedział, że mimo to, że znajdują się w niej byli przestępcy, to naprawdę wyjątkowe spotkanie. Bowiem prawdziwym trudem, prawdziwym bohaterstwem jest to, gdy potrafimy zostawić swoją ciemność za sobą i nigdy więcej do niej nie wracać.

Wierzę, że cierpienie prowadzi do zbawienia. To tak naprawdę jedyna droga. Musimy je zaakceptować, nie zaprzeć się, ale poczuć nasze cierpienie i to, co tracimy. I wtedy podejmiemy jedną z dwóch decyzji – albo kierujemy się do bramy odrzucenia, która prowadzi do zemsty i robienia sobie i innym krzywdy, albo kierujemy się do bramy przebaczenia, która prowadzi do łaski – powiedział komik.

Reklama
Reklama

Spojrzeć na ludzi ze współczuciem i przebaczeniem

Za przykład osoby, która wybrała przebaczenie uznał Jezusa Chrystusa.

Na krzyżu okropnie cierpiał i został zdruzgotany do tego stopnia, że zaczął wątpić. Czuł się całkowicie opuszczony. Wtedy podjął decyzję – by spojrzeć na ludzi, którzy powodowali to cierpienie ze współczuciem i przebaczeniem. To otwiera bramy nieba dla nas wszystkich – powiedział.

Wszystko jest z Boga

Jim Carrey podczas spotkania z byłymi więźniami podkreślił, że w Kościele bardzo często mówi się o wszechobecności Boga, jednak tak naprawdę nikt nie zastanawia się, co to właściwie znaczy, jak można doświadczyć Boga w codzienności.

Reklama
Reklama

Wszechobecność Boga znaczy to, że każda komórka naszego ciała jest z Boga. Wszystko jest z Boga. Wszystko pochodzi od Boga. Więc kiedy robisz dobre rzeczy i starasz się wykroczyć poza negatywizm i postarać się zrobić coś pozytywnego dla siebie, dla twojej rodziny, to jesteś sercem i oczami Boga. Gdy mówisz z tej pozycji, to jesteś Bożym głosem – powiedział.

Dodał także, że eucharystią jest to, gdy błogosławi się innych ludzi i służy światu swoją pracą i wysiłkiem. To jest eucharystia, ciało Chrystusa – podkreślił.

kw, chnnews.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę