Nasze projekty
fot. Wikimedia Commons

Emilian Kamiński: talent to jest to, co mamy od Boga

Przed dwoma dniami media obiegła smutna wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Uwielbiany przez widzów aktor opowiadał kilka lat temu w rozmowie z Aleteią, co jest najważniejsze w tej pracy.

Reklama

Kamiński zapytany w rozmowie z Aleteią, co jest najważniejsze w pracy aktora odwołał się do słów Tadeusza Łomnickiego, który mówił „o rzemiośle, że to jest podstawa”. Talent to jest to, co mamy od Boga, a rzemiosło, to jest coś, co możemy wypracować podkreślił.

Majster uczył nas szanować ten fach i widza. Nigdy twórca nie powinien zawiadamiać, że jest artystą – o tym zawiadamia widz, który dzieli się tym, że coś ważnego przeżył, i że aktor jest dla niego zjawiskiem artystycznym – dodał Kamiński.

„Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek”

Informację o śmierci Emiliana Kamińskiego przekazał w poniedziałek Teatr Kamienica, którego był twórcą. „Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…” – przekazano w oficjalnym komunikacie Teatru Kamienica.

Reklama

Widzowie zapamiętają go z ról w takich filmach, jak „U Pana Boga w ogródku”, „Kariera Nikosia Dyzmy” czy „Pan Kleks w kosmosie”.

kh, Aleteia/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę