Nasze projekty
fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Dziękujemy za Waszą pracę! [GALERIA]

Dzień Życia Konsekrowanego to dobry moment, aby podziękować osobom konsekrowanym za ich codzienną pracę.

Reklama

Jak co roku, 2 lutego, siostry zakonne, ojcowie i bracia zakonni oraz osoby konsekrowane spotkają się na wspólnej modlitwie w archikatedrze warszawskiej, gdzie o godz. 16:00 Mszy Świętej będzie przewodniczył metropolita warszawski.

W archidiecezji warszawskiej posługuje ok. 2 tys. sióstr zakonnych i ok. 500 zakonników. Są też członkowie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane. W naszej archidiecezji pracują m.in. o. Wiesław Kulisz, s. Judyta Pudełko, o. Jacek Salij, s. Maja Makowska, s. Beata Sykulska, s. Bożena Frynas, s. Maria Gruszka, s. Krystyna Jasińska, s. Elżbieta Kowalewska, br. Tomasz Jasiczek i z instytutów świeckich – Katarzyna Michalska i Maciej Figas.

„Osoby Konsekrowane – siostry, bracia i ojcowie wskazują na pierwszeństwo Boga w życiu doczesnym. Wypełniając swoje zobowiązania płynące z pójścia za Chrystusem, prowadzą nas do Świątyni na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym – przypominając w ten sposób, że tylko ON nadaje prawdziwy sens naszemu życiu” – napisał w liście bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

Reklama

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II. Co roku jest obchodzony 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego.

Przygotowaliśmy specjalną galerię, gdzie możecie zobaczyć konkretne twarze tych, którzy na co dzień posługują w Kościele.

archwwa.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę