Nasze projekty
fot. BÓGowscy/YouTube.com

“Czystość z odzysku”. Historia Moniki i Marcina Gomułków

Dziś małżeństwo Gomułków znamy jako wzorowe małżeństwo z trójką dzieci, którym za pan brat z Bogiem i Kościołem. Tymczasem początki ich relacji wcale nie należały do najłatwiejszych. Jak zatem wyglądało ich dojrzewanie do bliskości na przestrzeni związku, narzeczeństwa i małżeństwa? Poznaj historię czystości “z odzysku” Moniki i Marcina Gomułków.

Reklama

Monika i Marcin poznali się na pewnym wyjeździe, we Franci, w… toalecie. Historia nie wydaje się być zbyt ciekawa, ale okazuje się, że Pan Bóg wyciągnął z niej coś najpiękniejszego. Marcin był typem bad boya, który zapisywał kontakty do kobiet, które wpadły mu w oko. Monia zaś szukała miłości, dlatego widząc przystojnego faceta zabiegającego o jej wdzięki, postanowiła dać mu swój numer telefonu. Tak się zaczęło – była kolejną pozycją na jego liście. Jak to się stało, że weszła na pierwsze miejsce? Otóż oboje stwierdzają, że w tamtej chwili oboje wołali o miłość. Oboje też szukali w swoim życiu wartości i Boga. 

To było wołanie o miłość, której przez długi czas swojego życia nie doświadczyłem. Szukałem jej wszędzie, na różne sposoby. W głębi serca marzyłem o dozgonnej miłości, o pobożnej kobiecie, nie wiedzieć czemu. Wierzyłem, ale to była wiara raczej z tradycji – tłumaczy Marcin. 

Co z seksem przed ślubem? 

Monika i Marcin wyznali, że będąc w związku przed ślubem nie żyli w czystości. Oboje w głębi serca marzyli o zdrowej relacji, o rodzinie, o szczęściu, ale nie wiedzieli, gdzie tego szczęścia naprawdę szukać. Myśleli, że znaleźli je w cielesności, jak mówią – mylili się. 

W głębi serca mieliśmy pragnienia o zdrowej, szczęśliwej rodzinie. To jest prawda o człowieku. Spotkanie z Bogiem, którego doświadczyliśmy sprawiło, że nas naprawdę przyprowadził do siebie. On uprzedził nasze wybory, nasze decyzje. Dzięki Niemu wiedzieliśmy, czego w związku szukać – dodaje Marcin. 

Czystość “z odzysku” 

Kiedy Monika i Marcin poznali Boga, zapragnęli żyć zgodnie z jego przykazaniami. Wiedzieli już, że miłość to coś więcej niż tylko puste słowa, czy seksualność. 20 miesięcy przed ślubem, zapragnęli życia w czystości, czystości “z odzysku”. 

Reklama

Wybraliśmy nową drogę, drogę czystości. Przyszedł Duch Święty i przemienił moje serce. Mężczyzna bywa niedojrzały, albo nie poznał miłości większej niż tę, którą myślał, że posiada. Chodzi o to, żeby moja kobieta nie była w moim życiu najważniejsza dla mnie – Jezus jest najważniejszy, a dzięki temu – to ona staje się najważniejsza. To jest paradoks, który działa! (…) Czystość nie przyszła sama. Trzeba coś przepracować, poczekać na owoce swojego “TAK”, które wypowiedziało się Jezusowi… – tłumaczył Marcin. 

A wcześniej trzeba było powiedzieć “NIE” swojemu dotychczasowemu życiu. To była bardzo radykalna decyzja, podjęta z dnia na dzień. Doświadczyliśmy wzajemnej bliskości, życia tak, jak małżeństwo przed ślubem. Dziś wiemy, jak bardzo było to dla nas zgubne – dodaje Monika. 

“Wstęp tylko dla grzeszników”

Z perspektywy czasu, widzimy, ile sobie krzywdy wyrządziliśmy sobie przez współżycie przed ślubem. Przez to też myśleliśmy, że w Kościele nie ma dla nas miejsca. Wręcz przeciwnie! Pan Bóg nas z tego wyciągnął, a my lubimy powtarzać, że na kościele powinno być napisane: “Wstęp tylko dla grzeszników”. Możemy powiedzieć, że czystość z odzysku, o którą zawalczyliśmy to była piękna decyzja, a w tej czystości wytrwaliśmy – mówi Monia. A udało nam się dlatego, bo byliśmy w tym razem – dodaje. 

Cała rozmowa o seksie w małżeństwie: 

Monika i Marcin Gomułkowie, a także twórcy kanału i projektu „Sex Project” BÓGowscy – Zuzia i Michał Bukowscy byli uczestnikami „Projektu Rodzina” dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze Rodzina” na rok 2021.

kw/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę