Nasze projekty
fot. Alicja Węgorzewska - mezzosopran/YouTube

Alicja Węgorzewska: naszym przyznaniem się do Boga dajemy siłę innym ludziom

Znana śpiewaczka operowa przyznała, że bardzo często odmawia nowennę pompejańską. "Czuję się silna tą modlitwą!" - wyznała Alicja Węgorzewska w rozmowie z "Niedzielą".

Reklama

Węgorzewska wyznała, że modlitwa różańcowa jest jej niezwykle bliska i często odmawia 54-dniową nowennę pompejańską. W ciężkich przypadkach, kiedy intencja jest naprawdę poważna, zamawiam Mszę św. w Betlejem przy Grocie Narodzenia, ale sięgam też po Nowennę Pompejańską – mówiła na łamach „Niedzieli”. Czasem jest trudno, ale uwielbiam to wyzwanie. Czuję się silna tą modlitwą! – mówiła.

PRZECZYTAJ: Nowennna Pompejańska. Jak odmawiać?

Śpiewaczka zaznaczyła, że każdego spotykają trudne momenty w życiu wiarą, nierzadko też ludzie wierzący są atakowani, ale – jak podkreśliła – „naszym przyznaniem się do Boga dajemy siłę innym ludziom”.

Reklama

W rozmowie z portalem Pomponik odniosła się do ofiar składanych na tacę. Taca jest dobrowolna, więc jeśli się na to zgadzamy, to płaćmy ofiarę na tacę. Jeśli nie, to nie, ale podoba mi się to, że gdy przychodzę do kościoła, ołtarz jest ustrojony kwiatami, że ktoś o to wszystko dba, a to wymaga – nie oszukujmy się – środków i nakładów finansowych – stwierdziła Węgorzewska.

ZOBACZ TEŻ: Rafał Brzozowski: odmawiajcie różaniec, nowenna pompejańska mnie uratowała

Niedziela, pomponik.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę