Nasze projekty
Reklama

Czerwcowe paciorki

Kalendarium imprez chrześcijańskich - część pierwsza, czyli czego nie przegapić w czerwcu

[threecolumnwidget]
[threecolumnwidget_item id=’4252′ title=’Lednica 2000′ content=’

 

1 czerwca

Reklama

 

lednica2000.pl

 

Reklama

Całonocne czuwanie w rytm bębnów i pieśni lednickich przyciąga co roku pod symboliczną RYBĘ tłumy młodzieży. Ryba – jak tłumaczy inicjator spotkań Jan Góra OP – to po grecku ICHTYS, czyli Chrystus. Przechodząc przez tę bramę młodzi wyznają swoją wiarę i to w miejscu, gdzie czynili to nasi przodkowie, przyjmując chrzest Polski.

 

Organizowane już po raz 17 spotkanie młodych na Polach Lednickich odbędzie się w tym roku pod hasłem „W imię Ojca”.

Reklama

’]
[threecolumnwidget_item id=’4253′ title=’Noc Synagog w Krakowie’ content=’

 

7 – 8 czerwca

 

7atnight.pl

 

Spacer przez zaułki i świątynie krakowskiego Kazimierza to nie tylko okazja do podziwiania dziedzictwa kultury żydowskiej, ale przede wszystkim szansa na wejście w niezwykły wymiar religii, historii i sztuki. W tym roku motywem przewodnim będzie Jerozolima. Święte Miasto w każdej z siedmiu unikatowych synagog odsłoni przed nami swą niezwykłą atmosferę w nowoczesnych aranżacjach, designerskich aranżacjach i multimedialnych prezentacjach.

’]
[threecolumnwidget_item id=’4254′ title=’Franciszkańskie Spotkanie Młodych’ content=’

 

7 – 9 czerwca

 

Odrobina przerwy i wyciszenia w okresie pomiędzy egzaminami, testami i zaliczeniami roku. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w klasztorze w Kobylinie zaprasza tuż przed wakacjami na trzy dni skupienia i modlitwy w duchu biedaczyny z Asyżu. Konferencje, adoracje i doświadczenie wspólnoty z pewnością wyzwolą tak niezbędne w tym czasie poczucie wsparcia.

’]
[/threecolumnwidget]
[threecolumnwidget]
[threecolumnwidget_item id=’4255′ title=’Strefa ZERO 2013 w Sosnowcu’ content=’

 

15 czerwca 2013

 

metanoia.priv.pl/wydarzenia/strefazero/

 

„Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem straże: cały dzień i całą noc nigdy milczeć nie będą. Wy, co przypominacie (wszystko) Panu, sami nie miejcie wytchnienia i Jemu nie dajcie spokoju, dopóki nie odnowi i nie uczyni Jeruzalem przedmiotem chwały na ziemi.” Księga Izajasza

 

Wierzymy, że jest to wezwanie do nas wszystkich. Do wszystkich chrześcijan. Strefa Zero to właśnie miejsce wspólnej modlitwy. W ciągu jednego dnia: kilku mówców, czas uwielbienia, słuchanie Słowa Bożego i spotkanie różnych  środowisk chrześcijańskich.

’]
[threecolumnwidget_item id=’4256′ title=’II Diecezjalny Zlot Młodzieży w Ostrówku’ content=’

 

15 czerwca

 

diecezja.waw.pl/2975

 

Po ubiegłorocznym zawierzeniu młodych diecezji warszawsko-praskiej Bożemu Miłosierdziu, nadeszła pora by znów zgromadzić się w Domu św. Faustyny w Ostrówku i podzielić się owocami spotkania. Centralnym punktem dnia jest Eucharystia, w której uczestniczyć będę przedstawiciele wszystkich grup (ministranci, schola) oraz wspólnot stolicy (Droga Neokatechumenalna, Ruch Światło-Życie, KSM, duszpasterstwa akademickie, etc). Imprezę uświetni występ zespołu Propaganda Dei.

’]
[threecolumnwidget_item id=’4257′ title=’MODLITEWNE JERYCHO W KRAKOWIE’ content=’

 

16-22 czerwca

 

jerycho.jestem.net.pl/

 

Kolejny intensywny tydzień w stolicy Małopolski: Jerycho, czyli nieustająca modlitwa przez sześć dni i sześć nocy przed Najświętszym Sakramentem w intencji miasta, a konkretnie… Nowej Huty. Głoszenie chwały Bożej w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic? To ma sens. Zwłaszcza, że inicjatywie przyświecają pokrzepiające słowa: „Spójrz, ja daję w twoje ręce Jerycho wraz z jego królem i dzielnymi wojownikami” (Joz 6,2).

’]
[/threecolumnwidget]
[threecolumnwidget]
[threecolumnwidget_item id=’4258′ title=’MĘSKA NOC STAWANIA W WYŁOMIE’ content=’

 

21 – 22 czerwca

 

jerycho.jestem.net.pl/

 

Dla silnych, wytrwałych i niestrwożonych mężczyzn – wyjątkowa noc czuwania. Oryginalne hasło i cel modlitwy zaczerpnięte zostały z proroctwa Ezechiela: „Szukałem wśród nich męża, który by wystawił mur i stanął w wyłomie przede Mną, by bronił tej ziemi” (Ez 22,30).

’]
[threecolumnwidget_item id=’4259′ title=’Warsztaty TGD’ content=’

 

28-30 czerwca

 

tgd.kdm.pl/

 

Po kilku latach przerwy wracają ogólnopolskie WARSZTATY „Trzy dni z TGD”! Zaproszenie organizatorów: Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia czasu z częścią zespołu w formie wspólnego śpiewania, społeczności i modlitwy. Warsztaty wokalne „grupowe” prowadzić będzie Piotr Nazaruk. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy wystąpią razem z TGD w koncercie finałowym.

 

’]
[/threecolumnwidget]

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę