Zastanawiasz się, czy jest dziś dla Ciebie miejsce w Kościele? Przyjdź na Golgotę Młodych!

Czy jest dla mnie dzisiaj miejsce w Kościele? Podzielonym, skompromitowanym skandalami, nierozumianym i wreszcie odrzuconym…? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej młodych ludzi, domaga się pilnej odpowiedzi. Młodzi wraz z duszpasterzami będą poszukiwać jej podczas spotkania "Golgota Młodych".

Fot. Materiały prasowe | Golgota Młodych

Tegoroczna edycja Golgoty Młodych odbędzie się w dniach 26-30 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem pod hasłem “Odrzucony Kamień”. Nawiązuje ono do słów Psalmu 118: Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym. Stało się to przez Pana: cudem jest w naszych oczach. Autor Psalmu ukazuje zmaganie na śmierć i życie, którego był uczestnikiem – osaczony przez wrogów i w ogromnym ucisku, znajduje ratunek u Pana, odrzucony przez człowieka jako niepotrzebny i zbędny, przez Boga zostaje wybrany na kamień węgielny, na którym spoczywa ciężar fundamentu budowli.

To doświadczenie jest dziś również udziałem Kościoła, który wydaje się być odrzucony na różny sposób nawet przez “swoich”. We wspólnocie, która zgromadzi się w Serpelicach nad Bugiem, chcemy przyglądać się tym znakom czasu, rozeznawać je i zagłębić się bardziej świadomie i dojrzale w tajemnicę Kościoła – wyjaśniają organizatorzy.

Fot. Materiały prasowe | Golgota Młodych

Gośćmi spotkania będą w tym roku między innymi ks. Krzysztof Kralka – pallotyn, ewangelizator i dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Marcin Zieliński, który również zajmuje się ewangelizacją. Szczegóły dotyczące spotkania oraz informacje o zapisach dostępne są na stronie: www.golgotamlodych.pl

Reklama

Golgota Młodych to inicjatywa zakonników i blisko 100 osób, zaangażowanych czynnie w jej przygotowanie, aby w atmosferze modlitwy i radości dać możliwość spotkania się w Słowie Bożym i sakramentach z Jezusem Chrystusem.

KAI,mat.prasowe,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę