Nasze projekty

Czekolada ŚDM – słodka cegiełka na spotkanie młodych

Czekolada ŚDM to kolejny – po piernikowym sercu ŚDM – pomysł bielsko-żywieckiego Centrum ŚDM na prezent, a jednocześnie na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży na Podbeskidziu i w Krakowie. W ramach dni diecezjalnych poprzedzających spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem, w Beskidy przyjedzie ponad 10 tys. pielgrzymów z różnych krajów i kontynentów.

Jak zapewnia rzecznik diecezjalnego Centrum ŚDM Bożena Hajduk, jedyna w swoim rodzaju czekolada ŚDM ma kilka wariantów: ciemny, deserowy lub mleczny.

 

„Jej wyjątkowy smak zawdzięczamy starannie dobranym składnikom, a niezwykłe wykonanie – ręcznej pracy poświęconej na jej powstanie. Każda z nich posiada logo Światowych Dni Młodzieży na tle białej czekoladowej polewy” – opisuje.

Reklama
Reklama

 

„Czekolada ŚDM jest wspaniałym słodkim prezentem na różne okazje. Dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej bielsko-żywieckiej diecezji oraz wydarzeń centralnych w Krakowie” – dodaje rzecznik.

 

Reklama
Reklama

„Słodką cegiełkę” można nabyć za pośrednictwem diecezjalnego Centrum ŚDM lub Fundacji „Bliżej Młodych”.
 

Innym pomysłem na wsparcie finansowe przedsięwzięcia jest „Klub 1000”, który ma gromadzić co najmniej tysiąc osób, które regularnie wspierałyby fundację ŚDM.

 

Reklama

Fundacja „Bliżej Młodych” chce wspierać także ludzi młodych, dawać im szanse rozwoju oraz dbać o wartości chrześcijańskie. Organizuje różnego rodzaju spotkania, warsztaty, wycieczki oraz inne tego rodzaju akcje, mające na celu aktywizację zarówno społeczną jak i duchową.


rk / Bielsko-Biała

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite