Nasze projekty

Logo ŚDM w Seulu. Do czego nawiązuje jego symbolika?

Poznaliśmy hasło i logo Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2027 roku w Seulu. Poznaj symbolikę!

Fot. sdmpolska.pl

Hasłem ŚDM w Seulu są słowa: Odwagi! Jam zwyciężył świat (J 16,33). Podczas konferencji w Watykanie z udziałem kard. Kevina Farrella, prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia oraz Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Seulu na czele z abp. Jung Soon-Taek zaprezentowano także oficjalne logo.

ZOBACZ>>> Znamy hasło ŚDM w Seulu, które odbędą się w 2027 roku

Logo ŚDM w Seulu. Symbolika nawiązuje do jedności

FOT. sdmpolska.pl

Zaprezentowane podczas konferencji logo ŚDM jest ścisłym nawiązaniem do hasła. Odzwierciedla motyw przewodni spotkania w Seulu i będzie wykorzystywane w oficjalnych dokumentach, zdjęciach i wydarzeniach związanych z przeżywaniem drogi na ŚDM w Seulu w 2027 roku.  

Reklama

Pośrodku logo znajduje się krzyż w kolorze czerwono-niebieskim. Jest to Krzyż Zwycięstwa Jezusa nad światem. 

Czerwona linia wznosząca się oznacza wolę Boga Ojca w niebie, niebieska linia opadająca oznacza Ziemię, a w połączeniu te dwie linie tworzące Krzyż symbolizują wypełnienie się Bożej woli na Ziemi. 

Krzyż Zwycięstwa oznacza, że słowa Jezusa Jam zwyciężył świat wypełniają się mocą Ducha Św. w całym wszechświecie.

Reklama

Żółte koło znajdujące się pod Krzyżem symbolizuje Ducha Świętego. Oznacza chwałę Zmartwychwstałego Chrystusa, nasze światło i nadzieję.

Litery tworzące w alfabecie koreańskim (Hangeul) słowo SEUL w tradycyjnej koreańskiej kaligrafii, zwanej pismem bambusowym, swym kształtem przypominają litery W, Y i D. Te z kolei tworzą skrót WYD (World Youth Day – Światowe Dni Młodzieży). To także według pomysłodawców logo symbol harmonijnej jedności Wschodu i Zachodu. 

Krzyż Zwycięstwa w połączeniu z czarnym znakiem po prawej górnej części symbolizuje Młodzież.

Reklama

Zgodnie z interpretacją organizatorów logotyp w całości wyobraża młodego człowieka gotowego nieść swój krzyż za Jezusem.  Cechuje go mocna, dynamiczna wiara, która pozwala odważnie wyciągnąć ręce do Krzyża i stanąć na nogi, by pełnić Bożą wolę w tym świecie.

sdmpolska.pl, zś/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja