Nasze projekty

ŚDM: Argentyńczycy pokażą akrobacje uliczne

Argentyńska młodzież, która przybędzie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, zaprezentuje podczas lipcowej imprezy akrobacje uliczne. W ojczyźnie papieża Franciszka ruszył już nabór dla chętnych do występu w tzw. parkourze, czyli modnej wśród młodzieży technice pokonywania ulicznych przeszkód.

Reklama

Jak poinformowały w komunikacie władze stołecznej katolickiej organizacji Banuev, w Buenos Aires w lutym br. ruszył nabór artystów chętnych pokazać swoje umiejętności podczas najbliższej edycji ŚDM. – Młodzi ludzie uprawiający parkour będą stanowić ważny element zespołu artystów z naszego kraju, który zaprezentuje swój program w Krakowie. Wśród osób wyjeżdżających do Polski poszukiwani są także młodzi aktorzy, piosenkarze oraz tancerze baletowi. Szukamy osób w wieku od 18 do 30 lat – poinformował Banuev.

Argentyńska organizacja ujawniła, że pierwsza selekcja kandydatów odbyła się 23 lutego br. Wybrani artyści wystąpią nie tylko podczas imprez towarzyszących ŚDM w Krakowie, ale również w tegorocznym krajowym spotkaniu młodzieży. W maju ub.r. związani z Banuev muzycy nagrali hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w języku hiszpańskim.

Ocenia się, że do Krakowa przybędzie ponad 1000 młodych Argentyńczyków, z których część będzie pomagać w charakterze wolontariuszy. Ci, którzy nie wyruszą do Polski, będą mogli śledzić ŚDM w specjalnych strefach, które mają powstawać w stolicach argentyńskich diecezji. Będą w nich prowadzone nie tylko bezpośrednie transmisje telewizyjne z Krakowa, ale również nocne czuwania modlitewne w łączności z papieżem i uczestnikami imprezy.

Reklama
Reklama

mz (KAI/AICA) / Buenos Aires

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite