Nasze projekty

Żyj Słowem! Książka “Jutro Niedziela” na rok C dostępna w przedsprzedaży

Książka „Jutro Niedziela” Rok C autorstwa ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego to konkretna zachęta: “Idź, naśladuj Boga!”. Poprzez nowatorski sposób wyjaśniania niedzielnej liturgii Słowa, autorzy podają klucz do wiernego naśladowania Boga. Od dziś książka dostępna jest w przedsprzedaży.

Reklama

Ten rok należy do św. Łukasza

“Jutro Niedziela”, wydana na rok liturgiczny C jest zaproszeniem do bliższego poznania Ewangelii św. Łukasza, w zasadniczej części koncentrującej się na drodze Jezusa do Jerozolimy. Św. Łukasz, nazywany Ewangelistą Bożego Miłosierdzia, jako jedyny zapisuje przypowieść o synu marnotrawnym, wprowadza w Jezusową szkołę modlitwy i opisuje Jezusa pochylającego się nad grzesznikami

„Jutro Niedziela” na rok C zachęca do lektury czterech szczególnych listów św. Pawła: emocjonalnego Listu do Galatów, zawierającego unikatowy opis „Chrystusa kosmicznego” Listu do Kolosan oraz 1-2 Listu do Tymoteusza, będącego swoistym podręcznikiem zarządzania wspólnotą i troski o nią.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ>>>

Reklama

Wnikliwa i obrazowa analiza

Autorzy przygotowali precyzyjniejszy Insider, wchodzący głębiej w teksty czytań, psalmów i Ewangelii, wiążący je tematycznie i ukazujący jeszcze więcej nawiązań do kontekstu Słowa Bożego. Dzięki bogatym komentarzom do czytań i Ewangelii, czytelnicy mogą łatwiej przenieść się w realia historyczno-kulturowe tekstów biblijnych.

Użytecznym rozwiązaniem są dokładniejsze Translatory, pomagające lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie, w ich oryginalnym kontekście biblijnym i pozwalające odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy. Odniesienia do języków oryginalnych (j. hebrajskiego i greki) ułatwiają wnikliwe i obrazowe odczytanie Słowa Bożego oraz zamysłu autorów biblijnych.

ZAMÓW PAKIET TRZECH TOMÓW>>>

Reklama

Trzy tomy, które prowadzą do poznania tajemnicy świętowania

Książka „Jutro Niedziela” Rok C, autorstwa ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego to już trzeci tom cyklu, w nowatorski sposób wyjaśniającego przesłanie niedzielnej liturgii Słowa.

Czytając Pismo Święte lub słuchając czytań w kościele, wyciągamy jakąś prawdę dla siebie, jednak dopiero w momencie, gdy jesteśmy wzbogaceni o przygotowanie do niedzieli, mamy szansę zobaczyć, „dotknąć” i przeżyć o wiele więcej – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu i wydawnictwa Stacja7, którego nakładem ukazuje się książka “Jutro Niedziela”. To trzy tomy, które prowadzą do poznania tajemnicy świętowania, poprzez odkrywanie Słowa, zaufanie Słowu i życie Słowem.

Cały cykl cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród świeckich jak i duchownych. To propozycja dla osób zainteresowanych samodzielnym pogłębieniem wiedzy biblijnej, dla rodzin, chcących przygotować się do słuchania Słowa z niedzielnej liturgii, dla liderów i członków wspólnot, kręgów biblijnych, duszpasterstw i wreszcie – dla tych, którzy po prostu poszukują Boga, stawiają Mu konkretne pytania i czekają na konkretne odpowiedzi.

Reklama

Słowo to nie „coś”, to Ktoś”, kto przynosi życie – Chrystus Jezus. Publikacja w sposób konsekwentny i profesjonalny pomaga w poznawaniu Słowa, a to jest przyczynkiem do spotkania Osób. Owocem tego spotkania jest życie – wypowiada się o serii “Jutro Niedziela” abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Publikacja posiada Imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i jest objęta honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski oraz patronatem naukowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wydawnictwo Stacja7 zaprasza do skorzystania z przedsprzedażowej oferty promocyjnej, której szczegóły przybliża strona poświęcona książce: http://jutroniedziela.stacja7.pl/. Książki z cyklu “Jutro Niedziela” można zamawiać w księgarni internetowej Dobroci.pl. Wysyłka zamówionych egzemplarzy rozpocznie się 26 listopada 2021 r.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę