Wśród wielu różnorodnych zadań archanioła Michała głównym jest „prowadzenie niepowstrzymanej wojny z szatanem”. Bitwa, którą on i jego aniołowie stoczyli przeciwko Lucyferowi, nie była rozstrzygająca: walka się nie skończyła, w rzeczywistości dopiero się zaczęła. Lucyfer i jego demony podejmują nieustanne wysiłki sprowadzania ludzkich dusz na wieczne zatracenie. Archanioł Michał ciągle walczy, aby zapobiec wiecznej utracie dusz, które zostały stworzone przez Boga i odkupione przez Jego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa Jego męką i śmiercią.
Uczeni piszą o sprzeciwie św. Michała wobec Antychrysta. Niektórzy, wraz ze św. Tomaszem z Akwinu, uważają, że to właśnie Książę Aniołów go zabije. Święty Michał jest szczególnie zaangażowany w walkę ze złymi duchami i wrogami naszych dusz. Działa on według scenariusza wojskowego, który rozpoczął się od jego bitwy i zwycięstwa nad Lucyferem. Posiada owo nieustraszone męstwo, o którym mówił Pius XII, kiedy ogłaszał go patronem bezpieczeństwa publicznego we Włoszech. Jest księciem niebiańskich armii, działa dzięki mocy Boga. Stąd jest malowany w koronie, z tarczą, mieczem, w stroju wojskowym, z łańcuchami, stojący zwycięsko nad diabłem – to wszystko symbolizuje jego moc i triumf nad złymi duchami.

Oto symbolika związana z postacią św. Michała Archanioła na górze Gargano:
Przeczytaj również
korona – symbol suwerenności św. Michała, chwały jego zasług, nagrody za jego zwycięstwa;
miecz – symbol jego dowództwa, gdyż rozkazuje wszystkim chórom anielskim; opieki, ponieważ broni Kościoła Wojującego; sprawiedliwości, ponieważ sądzi dusze w chwili śmierci;
tarcza – symbol miłości, za pomocą której walczy dla Boga i po stronie Boga;
łańcuchy – symbol św. Michała jako kata wyznaczonego przez Boga, który wiąże Lucyfera i jego zwolenników;
skrzydła – symbol jego gotowości i sprawności wobec poleceń Bożych;
odkryte stopy i sandały – symbolizują prostotę i czystość jego anielskiej natury;
młodość – symbol jego anielskiej natury, która nigdy się nie starzeje i zawsze pozostaje taka sama; chrześcijańskiego serca, które powinno być zawsze młode i nigdy nie chwiać się w służbie Bogu; wytrwania w sprawiedliwości;
wojskowa tunika – symbol drogocenności jego szaty, ozdobionej wszelkiego rodzaju drogocennymi klejnotami;
biały kolor figury – symbol jego dziewictwa, niewinności, który odsłania opanowanie, czystość i prostotę jego natury;
demon – symbolizuje walkę Michała przeciwko Lucyferowi o chwałę Boga, jest jak trofeum jego zwycięstwa;
lewa stopa na diable, a prawa uniesiona wysoko – symbolizują jego zwycięstwo nad Lucyferem i triumf nad piekielnym smokiem; św. Michał zajmuje wobec diabła pozycję podobną do zwycięskich gladiatorów rzymskich nad ich ofiarami;
skromny i pogodny wyraz twarzy, długie włosy z przedziałkiem pośrodku, nieruchome spojrzenie, eleganckie dłonie – symbolizują jego piękno, dostojeństwo, wyższość jako głowy wszystkich serafinów.
Święty Michał jest również przedstawiany z wagą w ręku; to symbol ważenia dusz oraz ich dobrych i złych uczynków. Wielki uczony jezuita Korneliusz Lapide w swoim komentarzu do Pisma Świętego, w tomie XII, pisze: „Święty Michał stoi z wagą, jakby ważył dusze, dobre i złe uczynki każdego”.
Ks. Marcello Stanzione – włoski ksiądz, wybitny angelolog, autor licznych publikacji z zakresu nauki o aniołach, m.in.: „Najpiękniejsze modlitwy do aniołów” czy „Ksiądz Dolindo i niebiańskie duchy„. Bacznie obserwuje świat i próbuje odczytywać konkretne znaki czasów. Pokazuje on, że św. Michał Archanioł jest aniołem czasów ostatecznych, który uchroni Kościół i rodziny przed nadchodzącym potężnym atakiem szatana. Autor przede wszystkim zajmuje się współczesnymi przesłaniami św. Michała, które otrzymał Salvatore Valenti, ale przywołuje też licznych świętych i mistyków, którym w przeszłości objawiał się Michał Archanioł. Rozeznaje orędzia pozostawione ludziom przez Księcia Wojska Niebieskiego i udowadnia, że Bóg dał nam w tych trudnych czasach wielkiego obrońcę przed złem i uciskiem.

Św. Michał Archanioł.
Na podstawie przesłań otrzymanych przez Salvatore Valentiego
ks. Marcello Stanzione
Czy św. Michał jest Aniołem Stróżem papieża i przewodnikiem zmarłych dusz? Dlaczego nazywa się go „aniołem cudownej wody”? I jakie przesłanie zostawił nam w XXI wieku?
ŚWIĘTY MICHAŁ ARCHANIOŁ jest nazywany pogromcą demonów. To właśnie do niego papież Leon XIII zwraca się w specjalnie ułożonej modlitwie z prośbą o ochronę świata przed zakusami szatana. Dlatego dziś, kiedy ludzkość odwraca się całkowicie od Boga, powinniśmy wzywać opieki tego świętego archanioła.
KUP KSIĄŻKĘ>>>