Nasze projekty
Andrzej Mitek

Książki do plecaka

Co warto zabrać ze sobą w wakacyjną podróż? Przygotowaliśmy kilka książkowych propozycji. Oto lektury, które przyciągną Cię tematem i zainspirują treścią.

Reklama

 

o. Adam Czuszel OSPPE – Noe kontra Mabbul

Ta książka to ostatni dzwonek w temacie naszego zbawienia. Powstała na podstawie rekolekcji wygłoszonych przez o. Adama Czuszela i jest zarazem jego debiutem literackim. Autor nie głaszcze, nie uspokaja, lecz z pokorą i uporem bije na alarm. Dalsze zwlekanie z nawróceniem może skończyć się katastrofą. Kataklizmem. MABBULEM, czyli biblijnym potopem.

Młody zakonnik mimo życia „za murami” potrafi wejść w życie współczesnego człowieka z jego pokusami, słabościami, zgodą na przeciętność i bagatelizowaniem wezwania do radykalnej zmiany, jakie kieruje do nas Bóg. O. Czuszel nie poucza, lecz z pokorą daje przykłady zaczerpnięte z własnego życia. Staje się przez to wiarygodny, nie pomijając siebie w gronie osób potrzebujących pokory i nawrócenia.

„Pewnego razu jechałem samochodem z naszego warszawskiego klasztoru ulicą Senatorską w Warszawie i przypomniała mi się klubokawiarnia, w której parę razy byłem, gdy odwiedzałem znajomego mieszkającego nieopodal. Naszła mnie myśl – wejdź… O nie! Niczego tam nie szukam, omijam te miejsca, bo wiele razy byłem bliski w tego typu lokalach zdradzenia Jezusa, a wcześniej wiele razy Go zdradzałem. Mam świadomość, że dziś stoję, a jutro mogę leżeć, że muszę się kurczowo trzymać krzyża, niczym rozbitek deski na wzburzonym oceanie.”

Reklama
Reklama

 

 

Reklama
Reklama

Henry Cloud – Poszukiwana, poszukiwany. Poradnik dla singli

Jak pisze autor: „W umawianiu się na randki, podobnie jak w innych dziedzinach życia, nie chodzi po prostu o >>trudny rynek<<. Nie jest to głównie sprawa liczby i dostępności mężczyzn i kobiet do wzięcia. To w dużo większym stopniu sprawa twojejdostępności i tego, czy jesteś otwarty na stworzenie związku.”

Henry Cloud to znany amerykański psycholog kliniczny. Od ponad dziesięciu lat prowadzi warsztaty i seminaria dla singli. Uczy ich, jak skutecznie umawiać się na randki, w jaki sposób pokonać własne ograniczenia i zdobyć wymarzonego partnera.

Reklama

Zapomnij o miłości od pierwszego wejrzenia – tą możliwość Cloud traktuje jako mit warty obalenia. Zamiast tego poświęć czas na uporządkowanie własnego wnętrza i zaangażuj się w budowanie licznych i wartościowych relacji. „Poszukiwana, poszukiwany” to książka, która przede wszystkim pomaga w otwarciu się na drugiego człowieka.

 

Debora Sianożęcka – Batszeba

W biblijnej historii Dawida i Batszeby możemy przejrzeć się jak w lustrze, wędrując przez tematy dogłębnie dotykające ludzkiej intymności. Cielesność jest bardzo realnym wymiarem naszego istnienia, jest przede wszystkim pięknym dziełem Bożym. Tak trzeba na nią patrzeć – nawet, jeżeli to piękno w którymś momencie naszego życiorysu zostało splamione przez grzech.

Debora Sianożęcka wychodząc od historii opisanej w Drugiej Księdze Samuela rozważa sfery życia przepełnione niejako z definicji wewnętrznym napięciem – są wśród nich nagość, namiętność, podwójne życie, zdradę, seksualność. Autorka tropi w nich zamysł Boga, pierwotną instrukcję wykorzystania. Demaskuje momenty, w których my – ludzie – skręciliśmy z właściwej drogi, wybierając grzech zamiast wolności.

Lektura „Batszeby” wewnętrznie oczyszcza, uświadamia i pokazuje prawdę o pięknie ludzkiego ciała. Inspiruje do nawrócenia i uwolnienia, niezależnie od skali zapędzenia się w niewłaściwą stronę. Jak pisze autorka, to książka dla tych, którzy chcą odzyskać poczucie własnego ciała i odbudować szacunek do niego.

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite