Jan Paweł II dla średnio zaawansowanych

Czy da się w 7 dni poznać nauczanie Jana Pawła II? Z pewnością nie. A czy da się w 7 dni spojrzeć wnikliwie na swoje życie i odpowiedzieć sobie na ważne pytania? To możliwe, ale trudne i wymagające. Na szczęście Papież przychodzi nam z pomocą.

Reklama

W tym roku nie sposób przeoczyć jednego z najważniejszych dla Polski wydarzenia – 100-lecia urodzin Karola Wojtyły. Każda taka rocznica, każdy dzień związany z Janem Pawłem II to dla nas kolejna okazja do zapytania samych siebie: co robimy z mądrością, którą nam przekazał? Na ile znamy jego nauczanie? Jakie cytaty zapadły nam w pamięć?

Niektóre z jego słów recytujemy z pamięci, a niektóre są nam zupełnie nieznane. A warto je poznać, ponieważ w papieskim nauczaniu znajdujemy odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania – jak znaleźć szczęście, czym jest prawdziwa miłość, gdzie szukać sensu życia.

Reklama
Reklama

7 dni, 7 tematów, 7 zadań

Przez kolejne 7 dni zapraszamy Was na spotkanie z słowami Jana Pawła II o tym, co dla nas najważniejsze. Cykl „Jan Paweł II dla średnio zaawansowanych” będzie składał się z trzech części. Na naszych mediach społecznościowych znajdziecie grafiki z krótkimi cytatami. Dla tych, którzy będą chcieli czegoś więcej, przygotowaliśmy fragmenty z nauczania Jana Pawła II, z których pochodzą te cytaty. A dla tych, którzy lubią ambitne wyzwania, na końcu każdego fragmentu znajdą się zadania do wykonania. Nie jest to konkurs, test, czy sprawdzian. To zaproszenie, by z okazji nadchodzącej 100. rocznicy urodzin Papieża spróbować wymagać samemu od siebie – tak jak on sam nas do tego zachęcał.

Kolejne części cyklu będą ukazywać się od 13 do 19 maja.

SZCZĘŚCIE

Reklama
Reklama

MIŁOŚĆ


PRZYJAŹŃ


CIERPIENIE

Reklama

PRZYSZŁOŚĆ


SENS ŻYCIA


WIARA


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę