Nasze projekty

Top 2013 roku

Koniec roku to czas podsumowań. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najchętniej czytanych tekstów minionego roku (dla każdego miesiąca). Zobaczcie, co biło rekordy na Stacji 7 w 2013 roku.

Reklama

Styczeń


Skazany na śmierć?

 

Odejście o. Krzysztofowicza nie rozczarowuje mnie. Mi księża nie służą do tego, bym sobie nimi potwierdzał, że to, w co wierzę, ma sens.


Top 2013 roku

Reklama
Reklama

Luty


Następnym papieżem będzie

 

Pierwszy biskup Rzymu nie złożył rezygnacji nawet w obliczu śmierci (choć jak twierdził Henryk Sienkiewicz – rozważał to, uciekając), dziś papieże rezygnują z powodu kłopotów z entuzjazmem i chodzeniem – usłyszałem dziś od mojego średnio wierzącego znajomego.


Top 2013 roku

Reklama
Reklama

Marzec


Boże, jednak jesteś!!!

 

„Franciszku, idź odbuduj mój Kościół, bo popada w ruinę!“ – te słowa miał usłyszeć święty Franciszek od ukrzyżowanego Jezusa. Czy ktoś uwierzy, że nowy papież przypadkowo nawiązał swoim imieniem do Biedaka z Asyżu?


Top 2013 roku

Reklama

Kwiecień


Wojna o pokój

 

To my jesteśmy talibami, to nas oskarża się, że ideologicznie terroryzujemy rzeczywistość, próbując wyeliminować z niej poglądy inne, niż nasze własne.


Top 2013 roku


Maj


Święta Rita: najskuteczniejsza w sprawach beznadziejnych

 

"Ludzie kochani, jeżeli macie jakiś wielki problem módlcie się do Świętej Rity. Ona zawsze pomoże, naprawdę!" Taki wpis pojawił się na blogu św. Rity, który czciciele aktywnie prowadzili w sieci od 2008 do 2011 roku.


Top 2013 roku


Czerwiec


Bashobora – Kaszpirowski

 

Kasia Wiśniewska z „Gazety Wyborczej“ jest naprawdę fajną koleżanką. Ale o Kościele pisze czasem tak niemądrze, że nie wiadomo już, czy lepiej zemdleć czy zaślepnąć.


Top 2013 roku


Lipiec


7 racji, dla których odstawiamy Kościół na bok

 

Gdyby zebrać wszystkie głupstwa, fakty, statystyki i opinie na temat polskiego Kościoła, wyszłaby absurdalna mieszanka, niemająca logicznej spójności (nawet gdybyśmy pominęli głupstwa). Nie moją rolą jest zgłębianie socjo czy psychologicznych powodów odejść czy raczej zaniechania chodzenia – bo o to chodzi w większości przypadków – do kościoła.


Top 2013 roku


Sierpień


Pokuta w drodze

 

Konferencje O. Adama Szustaka z pielgrzymki na Jasną Górę.


Top 2013 roku


Wrzesień


Świadkowie Jehowy. 7 największych ściem

 

Kiedy katolik spotyka Świadków Jehowy, może odczuwać zakłopotanie, widząc z jaką łatwością odnajdują biblijne wersety na poparcie głoszonych tez. Może również z zawstydzeniem skonstatować, że oto spotkał ludzi, którzy naprawdę znają Biblię. W rzeczywistości jednak znajomość Biblii przez Świadków Jehowy jest na ogół ograniczona do wyrwanych z kontekstu wersetów, które podczas szkoleń zostały im podane do wyuczenia się na pamięć.


Top 2013 roku


Październik


Przepraszam za arcybiskupa

 

Z arcybiskupem Michalikiem rzadko się zgadzałem, ale zawsze go szanowałem jako hierarchę autentycznie oddanego Kościołowi. Jego dzisiejsze wypowiedzi przed posiedzeniem Episkopatu można jednak określić tylko w jeden sposób – to była totalna kompromitacja.


Top 2013 roku


Listopad


7 największych pokus diabelskich

 

Już w rajskiej scenie opisu grzechu pierworodnego ukazana jest szatańska strategia kuszenia człowieka. Ale oczywiście strategii jest wiele. Odkąd upadli aniołowie uznali za cel swojego istnienia systematyczne niszczenie relacji między Bogiem a człowiekiem minęło już tyle tysięcy lat, że z pewnością powstało wiele wydziałów i specjalizacji w zwodzeniu istot ludzkich.


Top 2013 roku


Grudzień


Wilki dwa. Zadania

 

Nie wystarczy wysłuchać rekolekcji. Trzeba zacząć zmieniać swoje życie. Publikujemy zadania, z którymi warto się zmierzyć.


Top 2013 roku

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite