Nasze projekty
Reklama

Książkowe dobroci na dzień chłopaka

Ostatni dzień września to okazja, by po raz kolejny powiedzieć swoim mężom, synom, ojcom, przyjaciołom, jak bardzo są dla nas ważni!

Już 30 września będziemy obchodzić dzień chłopaka. Podpowiadamy jak wybrać upominek pełen dobroci, idealnie pasujący do oczekiwań Twojego mężczyzny.

 

W trosce o męską… duszę

Reklama

To propozycja dla mężczyzn, którzy lubią konkrety. “Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy” autorstwa Johna Eldredge’a to zaproszenie do jednej z najtrudnejszych i zarazem najpiękniejszych wypraw – wgłąb siebie. Wędrówka ku męskości odciąga mężczyznę od kobiety, aby mógł potem do niej wrócić. Wychodzi, by znaleźć swoją siłę, i wraca, by ją oferować. Burzy mury wieży, w której zamknął ją swoimi słowami i uczynkami. Odpowiada na najgłębsze pytanie jej serca na tysiące sposobów: „Tak, jesteś cudowna. Tak, jest taki jeden, który będzie o ciebie walczył.” Ale ponieważ większość mężczyzn jeszcze nie stoczyła swoich bitew, większość kobiet nadal tkwi w swoich wieżach.

Mężczyźni w… obronie stada

Reklama

Jest taka jedna wartość, która dla każdego człowieka jest najważniejsza. Wartość, w obronie której stanie zawsze. Dla której zawsze się podniesie. Za którą jest w stanie oddać wszystko. Taką wartością jest Rodzina – STADO. „Wilki dwa. W obronie stada” to propozycja szczególnie dla mężów i ojców. To wskazówka do tego jak dziś bronić swojego STADA, gdzie szukać sił i amunicji w tej walce. 

„To nie będą tylko pogadanki księdza i ojca rodziny, tylko bardzo konkretna, praktyczna zachętą do zmiany. Mówiąc językiem bardziej pobożnym, chcemy zaproponować Ci nawrócenie. Chcemy to zrobić na dwóch płaszczyznach: na płaszczyźnie osobistej, indywidualnej oraz na płaszczyźnie wspólnotowej, czyli dotyczącej bycia z ludźmi. To nasze gadanie nieprzypadkowo ma podtytuł „W obronie stada”, ponieważ nawet wtedy, kiedy zajmujemy się tylko sobą, działamy w obronie stada. Gdy bowiem jesteśmy na właściwym miejscu, gdy jesteśmy szczęśliwi, nawróceni, to inni na tym korzystają. Właśnie to chcemy wspólnie zrobić, właśnie do tego Cię zaprosić.”

Reklama

W poszukiwaniu autorytetów

Mężczyzna stanowiący oparcie dla swojej dziewczyny, żony czy rodziny potrzebuje autorytetów – wzorców, dzięki którym może wzrastać. Takim wzorcem może być święty Tomasz a Kempis. Jego dzieło “O naśladowaniu Chrystusa to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Doceniana przez wielu świętych i błogosławionych Kościoła. Sięgali po nią wielcy święci, m.in. św. Franciszek Salezy, św. Ignacy Loyola, św. Karol Boromeusz, św. Josemaria Escriva, św. Teresa od Dzieciątka Jezus czy św. Jan XXIII. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje życie duchowe.

Biblijna postać Jonasza pomoże wskazać pierwotny, Boży projekt mężczyzny. Książka „Jonasz. Czym jest siła mężczyzny?o. Adama Szustaka to zaproszenie do heroicznej walki o prawdziwą, odartą ze stereotypów, męskość. To propozycja, dzięki której każdy mężczyzna przekona się na czym polega i w czym przejawia się męska siła.

Prawdopodobnie nie ma na świecie mężczyzny, który całkiem świadomie chciałby posiadać mniej siły. Nie ma też takiego, który nie chciałby umieć podejmować “po męsku” swoich życiowych decyzji! Wszyscy, jak jeden mąż, pragną tego samego – by być “więcej” i “bardziej” prawdziwymi mężczyznami i za takich chcieliby, aby ich uważano!

Dusza… gadżeciarza

Niezwykłe przesłanie w niezwykłej formie. Chrześcijańskie plakaty inspirowane internetową społecznością “Mężczyzna z Nieba Rodem” (MZNR) to idealna propozycja dla mężczyzn, którzy cenią estetykę najwyższej jakości, a oryginalny design to coś, co ich charakteryzuje. Plakaty z cytatami o odwadze, pokorze i wierze to sprawdzony pomysł na oryginalny prezent.

Dla silnych, męskich charakterów idealny okaże się różaniec na rękę wykonany z lawy wulkanicznej wraz z egzorcyzmem świętego Benedykta. Intensywna czerń i chropowatość naturalnych kamieni lawy wulkanicznej podkreśla moc modlitwy. A żeby nie poddać się w walce, każdy różaniec zawiera słynny egzorcyzm świętego Benedykta przeciw pokusom złego.

Sięgnij po więcej!

Więcej propozycji na prezent pełen dobroci dla swojego mężczyzny znajdziesz na stronie: https://dobroci.pl/dzien-chlopaka/

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę