Nasze projekty
dobroci-paczucha

Dobroci, czyli paczka z archaniołem

Przedsiębiorczość może iść w parze z ewangelizacją. Pieniądze są ważne i potrzebne, a myślenie biznesowe i pracowitość to wartości, których głoszenie jest wpisane w misję Stacji7.

Reklama

To nie tylko słowa, ale i czyny. Kilka miesięcy temu uruchomiliśmy sklep Dobroci.pl, w którym łączymy formację i ewangelizację z uczciwym prowadzeniem biznesu. Zarabianie pieniędzy pozwala nam istnieć, a wcale nie musi wiązać się z pójściem na kompromisy polegające na odchodzeniu od własnej misji.

Po pierwsze…

Najważniejsza zasada w Dobrociach to promowanie tylko takich rzeczy, które wnoszą konkretną wartość do ludzkiego życia. Taką wartością jest pogłębienie swojej więzi z Bogiem, duchowe umocnienie, sięgnięcie po Pismo Święte czy też podjęcie pracy – nad sobą lub nad zaniedbaną relacją z bliskimi. Poświęcamy dużo czasu na wybieranie i tworzenie „dobroci”, które wypełnią naszą misję. Są to książki, plakaty, płyty z muzyką, ebooki i audiobooki, a w przyszłości może również kilka niespodzianek.

Reklama

Inspiracją do rozwoju są najczęściej nasi czytelnicy, młodzi ludzie, także ci tworzący społeczności Mężczyzny z Nieba Rodem i Kobiety Nieziemskich Obyczajów. Przykład? Od jednego z Mężczyzn z grupy MZNR dostaliśmy propozycję wypuszczenia plakatów z krzepiącymi cytatami. Podjęliśmy wyzwanie i nie żałujemy – plakaty Mężczyzny z Nieba Rodem zostały przyjęte bardzo ciepło.

Zaczynamy od uśmiechu

Klient jest najważniejszy – to wyświechtany slogan, który powtarzają wszyscy, a tylko część traktuje go poważnie. W Dobrociach pracujemy tak, aby każdy kupujący miał powody do zadowolenia. Jak w życiu, zaczynamy od rzeczy drobnych: uśmiechu i uścisku dłoni, pięknie wydrukowanej modlitwy do Archanioła Michała, którą dołączamy do paczek, szybkiej pomocy przez e-maila lub telefon czy podejmowania się misji specjalnych (od niedawna nasze “dobroci” latają nawet do Kanady!).

Reklama

Pieniądze? Oczywiście!

To, co zarobimy dzięki Dobrociom, w całości przekazywane jest na utrzymanie Stacji7. Dzięki sprzedaży dobrych książek, audiobooków i gadżetów możemy dbać o to, by na portalu, a także w naszych mediach społecznościowych codziennie ukazywały się wartościowe treści, a co dwa tygodnie – specjalne wydania tematyczne. Dochody pozwalają nam na podejmowanie nowych projektów, takich jak np. Akademia Dziennikarstwa, Rozkminy filozoficzne, czy Jutro Niedziela. Stację7 tworzą młodzi ludzie, którym również dzięki dochodom uzyskanym w Dobroci możemy wypłacić uczciwe wynagrodzenie za wykonaną pracę.

Im wyższe dochody wygenerujemy, tym więcej dobra uda nam się zrealizować. Czy to oznacza, że idziemy na skróty w stronę coraz większych zysków? W misję Stacji7 wpisane jest propagowanie przedsiębiorczości – uczciwej, transparentnej, uczącej młodych ludzi wykorzystywać ich talenty i tworzyć coś dobrego dla innych, wychowującej do odpowiedzialności za swoje życie, także tej finansowej. Taki jest również biznesowy zamysł Dobroci – uczciwie pomnażamy dobro, którego dawcą ostatecznie zawsze jest Bóg.  

Reklama

Satysfakcja?

Przychodzi sama, gdy dostajemy maile ze świadectwami. – Ze złości przeszłam w zachwyt nad treścią, którą [ta] książka zawiera. Początkowo przeraziło mnie podobieństwo do zawartych w niej przykładów. Nawet się popłakałam, ale był to uwalniający, oczyszczający płacz. Postanowiłam na miarę swoich możliwości zrealizować zadania z książki, po to, by poznać siebie, a poprzez to przygotować się do małżeństwa – napisała do nas Kamila po lekturze „Poradnika dla singli”.

Z kolei Tomek wskoczył na rower i wyruszył na samotną, 25-dniową pielgrzymkę z Torunia do Santiago De Compostela. – Dzięki Waszej stronie i linkowi dotyczącemu książek dla prawdziwych facetów obejrzałem film „Make Your Bed” tego amerykańskiego żołnierza. Bardzo mi to pomogło. Chwała Bogu za tę stronę, pokazujecie jak powinien wyglądać prawdziwy żołnierz Chrystusa – opisał w wiadomości przesłanej na Facebooku.  

Kupując więc nasze “Dobroci” wspierasz Stację7. Dziękujemy! 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę