Nasze projekty
Fot. Pixabay

Co podarować na Boże Narodzenie? Sprawdź propozycje prezentów!

Czy Boże Narodzenie ma polegać na kupowaniu? Oczywiście, że nie! Warto jednak wykorzystać tę wyjątkową okazję, by podarować bliskim coś, co pomoże im wyprostować ścieżki życia oraz spojrzeć na świat z wiarą, nadzieją i odwagą.

Reklama

Jaki prezent pod choinkę będzie idealny? Co kupić mężowi, mamie, bratu, czy przyjaciółce? Co dać dziecku, które ma już „wszystko”?

Jeśli szukasz inspiracji, to jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajdziesz nasze najciekawsze propozycje. Mamy nadzieję, że dzięki nim z łatwością wybierzesz idealny prezent na Boże Narodzenie.

Reklama
Co kupić na prezent?
fot. Pixabay

Prezent dla żony, mamy, siostry

Teoretycznie znalezienie podarunku dla kobiety powinno być stosunkowo proste – większość pań lubi przecież kosmetyki, biżuterię, ale też wszelkie gadżety, nazwijmy to, domowe: dekoracje, kubki, pomoce kuchenne itp. W rzeczywistości jednak, dając tego rodzaju rzecz, stąpasz po grząskim gruncie: kosmetyk może okazać się nieodpowiedni dla danego typu skóry, a przydatny w kuchni przedmiot – zasugerować, że obdarowana ma coś wspólnego z tzw. kurą domową.

Jak uniknąć tego rodzaju wpadek? Bardzo prosto: szukając prezentu dla żony pod choinkę (a także dla mamy, teściowej, czy przyjaciółki), warto skupić się na dobrych książkach. Które są szczególnie warte polecenia? Oto nasze propozycje:

  • „Druga” Anny Hazuki – niesamowita autobiograficzna opowieść o współczesnej kobiecie, która ma odwagę iść pod prąd trendom i podążać za własnymi wyborami,
  • „Modlitewnik dla kobiet” – niejako wbrew nazwie, nie jest to tzw. książeczka do modlitwy. To inspirujący przewodnik, w którym znajdziesz cytaty z Biblii, myśli Królowej Elżbiety, ale też aforyzmy… Mistrza Yody,
  • „Kobieta w Watykanie” pióra Magdaleny Wolińskiej-Riedi, a prywatnie – żony papieskiego gwardzisty. Jesteśmy przekonani, że spojrzenie na watykańskie realia damskim okiem okaże się bardzo interesującą lekturą.

Prezent dla męża, taty, brata

Zastanawiając się, jaki prezent kupić dla męża lub innego mężczyzny, można dojść do smutnego wniosku, że w zasadzie niczego im nie potrzeba. Takie przemyślenia zwykle kończą się nabyciem… skarpet. Skądś to znasz, prawda?

Reklama

I najwyższy czas, aby to zmienić. Każdy mężczyzna potrzebuje oczywiście nowej pary skarpetek, ale jeszcze bardziej potrzeba mu wiatru w żaglach i inspiracji do tego, by mógł naprawdę być facetem: skałą, partnerem, punktem odniesienia, przyjacielem. Jakie lektury będą mu w tym pomocne? Na przykład takie:

  • „Jutro Święto” – konkretny przewodnik, a zarazem… ściąga pozwalająca „połączyć kropki”: dzięki niej można głębiej zrozumieć naszą wiarę, poszczególne czytania i symbole, a przez to świętować dużo bardziej świadomie, radośnie i szczerze,
  • „Piąta droga”, której autorem jest Jerzy Szyran OFMConv. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają swojego miejsca i pomysłu na owocne życie,
  • „Męski modlitewnik” – podobnie jak w przypadku „damskiego” odpowiednika, nie jest to zwykła książka: to praktyczny coaching, niezmiernie przydatny w pracy nad sobą.

Świąteczny prezent dla dziecka

Szukając prezentu pod choinkę dla dziecka lub nastolatka, możesz mieć spory problem: Współczesne dzieciaki mają już tyle gadżetów, elektroniki i atrakcji, że doprawdy trudno wstrzelić się w ich gusta i podarować im coś, co wywoła efekt „wow”. Dlatego nasza propozycja jest taka: w tym roku połóż pod choinką Biblię-komiks.

Ta wyjątkowa forma z pewnością trafi do młodego człowieka, a zawarte w niej treści sprawią, że jego świat nabierze głębi. Biblię polecamy szczególnie jako prezent dla dzieci przygotowujących się do I Komunii, ale równie dobrze możesz podarować ją tak po prostu – w końcu zawsze jest dobry czas, by w młodych sercach siać Słowo.

Reklama

ac/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę